Ataoğlu: “MÜSİAD İLE İŞ BİRLİĞİ ÜLKE TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ”

Ataoğlu: “MÜSİAD İLE İŞ BİRLİĞİ ÜLKE TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ”

MÜSİAD tarafından bu yıl 17'ncisi gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun katılımıyla İstanbul CNR Expo'da başladı. Rekor sayıda katılımcı ülkeyi ağırlayan etkinlik, 24 Kasım'a kadar devam edecek. 8 binin üzerinde B2B görüşmesine ev sahipliği yapması beklenen etkinliğe, 124 farklı ülkeden 400’e yakın alım heyeti katılıyor.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından CNR Expo'da bu yıl 17'ncisi gerçekleştirilen MÜSİAD EXPO, fuarının açılışını, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu TC Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile birlikte yaptı
Açılış etkinliğinde açıklamada bulunan Ataoğlu, bu yıl 17’ncisini düzenlenen MÜSİAD EXPO’nun, dünyanın en geniş katılımlı fuarlarından biri olduğunu söyledi.

Kuzey Kıbrıs her platformda adının duyurulmasının ve temsiliyetinin önemine değinen Bakan Ataoğlu, ülkedeki alternatif turizm çeşitlerini geliştirmek için sürekli çalıştıklarını söyledi.

İnanç turizminin de bu turizm çeşitlerinden biri olduğunu belirten Ataoğlu, bu kapsamda çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Kuzey Kıbrıs’ın Müslüman ve bir çok din tarafından kutsal kabul edilen mekanları bulunduğuna dikkat çeken Ataoğlu 10 bin yıllık tarihi ile medeniyetlerin beşiği durumunda olan Kuzey Kıbrıs’ın bu zenginliklerinin MÜSİAD gibi geniş katılımlı bir fuarda tanıtılmasının önemini vurguladı.

MÜSİAD EXPO’nun fikir ve hedeflerini hayata geçirmek isteyen yerli ve yabancı iş insanlarını bir iş platformunda bir araya getireceğini ifade eden Ataoğlu, MÜSİAD’ın Kuzey Kıbrıs için de önemli olduğunu ve işbirliğinin geliştirilmesi için harekete geçildiğini ifade etti.

“Yatırımcıları Kuzey Kıbrıs’a gelmeye davet ediyoruz” diyen Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın Türk halkının her iş kolunda yapılacak yatırımlar için hazır olduğu eğitimli nüfusa sahip güvenli bir ülke olduğunu, ayrıca turizmden altyapıya ve sağlığa pek çok alanda yatırımlara açık bir ülke olduğunu ifade ederek yatırımcılara Kuzey Kıbrıs’ ın zenginliklerinden faydalanma çağrısı yaptı.

Ataoğlu, ayrıca fuar içerisinde açılan özel Kuzey Kıbrıs bölümünü ziyaret ederek katılımcılar ile MÜSİAD üyeleri ile yapılan iş birlikleri ile ilgili bilgi aldı.

Kuzey Kıbrıs standı hizmete açıldı...

21-24 Kasım tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da gerçekleşecek olan MÜSİAD EXPO’da Kuzey Kıbrıs standı fuar ziyaretçilerini ağırlıyor.

Fuarda 100 m2’lik alan içinde modern tasarım ülkemizin tarihi ve doğal güzellikleri ile zenginleştirilmiş bir stant ile temsil edilen Kuzey Kıbrıs standında, KITOB ve KITSAB temsilcilerinin de içerisinde bulunduğu 8 kişilik ekip katılımcılara bilgi verirken, Kuzey Kıbrıs yayınlarını da fuar ziyaretçilerine sunuyor.

Print
Posted: Nov 22, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«March 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
25262728123
4
74538

KUZEY KIBRIS BERLİN’E GİRNE KALESİ İLE GİDİYOR...

Ataoğlu: “HEDEF YENİ ALMAN TURİST PROFİLİ”

Read more
567

KUZEY KIBRIS, BERLİN’DE YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATAOĞLU: “HEDEFİMİZ ALMAN TURİSTİ ARTIRMAK

Read more
8
74943

Ataoğlu: HERKESİ KUZEY KIBRIS’A DAVET EDİYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ITB Berlin 2019 Turizm Fuarı kapsamında Türkiye standında düzenlenen resepsiyona katılarak bir konuşma yaptı

Read more
910
11121314
75520

KUZEY KIBRIS, MITT MOSKOVA TURİZM FUARI'NDA YERİNİ ALDI.

Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetleri çerçevesinde Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da 12-14 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenmekte olan MITT Moskova Turizm fuarına katıldı.
 

Read more
151617
18
75842

TÜRSAB, KITOB VE KITSAB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROKOLÜ İMZALANDI.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) ve Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) arasında imzalanan iş birliği protokolünün törenine katıldı.

Read more
19
76017

ATAOĞLU, DÜNYA TURİZM YAZARLARI VE GAZETECİLERİ DERNEĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Turizm ve Çevre Baknı Fikri Ataoğlu, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (FIJET) Baskanı Tijani Haddad, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede ile Prof. Dr. Olgun Çiçek eşliğinde 15 kişilik bir heyeti kabul etti.

Read more
202122
76293

21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜNÜNDE GENÇLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeni ile etkinlik düzenledi.

Read more
2324
25262728293031
1234567