ÜSTEL, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY İLE ANKARA’DA YAPTIKLARI GÖRÜŞMEYİ DEĞERLENDİRDİ

ÜSTEL, TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY İLE ANKARA’DA YAPTIKLARI GÖRÜŞMEYİ DEĞERLENDİRDİ

“TÜRKİYE’NİN ÇOK GÜÇLÜ BİR DESTEĞİ VAR, BU DA BİZİ MEMNUN EDİYOR”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Ankara’da düzenlenen Turizm İşbirliği Toplantısı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile yapılan görüşmeyi değerlendirdi.

Üstel, ülke turizminin gerilemeden gelişmeye devam etmesi gerektiğini, bu nedenle KKTC’nin en büyük pazarı olan Türkiye’ye bu yıl çok daha fazla önem verdiklerini söyledi.

Türkiye’nin büyük şehirlerinde tanıtım etkinliklerine başladıklarını ifade eden Üstel ilk olarak İstanbul’da, şimdide Ankara’da etkinlik düzenlediklerini kaydetti.

Ankara ve bölgesinden bir çok acente ve tur operatörünün katıldığı toplantıda, Kuzey Kıbrıs destinasyonunun iyileştirilmesi yönünde çok verimli bir toplantı yaptıklarını belirtti.

Düzenlenen toplantılara yoğun bir katılım olduğunu da belirten Üstel, “Kuzey Kıbrıs’ı turizmini pazarlamak isteyen bir çok acente bizlerle ve turizm paydaşlarımız ile iletişime geçmiş durumdadır”. diyerek verimli bir toplantı yaptıklarını vurguladı.

2020 yılında bu girişimlerin faydasını görmek istediklerin dile getiren Üstel, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin de güç desteği ile çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

Ankara’da geçen hafta Fuat Oktay ile görüştüklerini söyleyen Üstel, Sn. Oktay’ın Turizm İşbirliği Resepsiyonu’na da katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirerek, bu vesile ile tekrardan görüşme fırsatı bulduklarını kaydetti.

Turizm sektöründe yaşanan sıkıntıların çözümü yönünde Sn. Oktay’ın oldukça yoğun mesai harcadığına değinen Üstel, yeni dönemde ülke turizminin yol haritasını Türkiye ile birlikte çizeceklerini de sözlerine ekledi.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un da turizmin içinden geldiğini vurgulayan Üstel, Ersoy’un ülke sorunlarını yakinen bilen biri olduğunu, bu durumun ise KKTC turizmi açısından bir şans olduğunu söyledi.

Turizm sektöründe 2017 yılından itibaren turizm teşviklerinin ödenmesinde sıkıntı yaşandığını da ifade eden Üstel, turizm teşviklerinin ödenmesi için oluşturulan kaynağın Türkiye tarafından KKTC’ye aktarıldığını da açıkladı.

Hızla büyüyen Türkiye turizm pazarından KKTC’nin de pay alabilmesi için stratejik tanıtım politikası oluşturulması yönünde fikir birliğine varıldığını söyleyen Üstel, Türkiye Turizm Tanıtım Ajansı içerisine Kuzey Kıbrıs’ın da dahil edileceğini ve daha profesyonel bir hizmet ile KKTC turizmini Türkiye’nin desteği ile kalkındıracaklarını söyledi.

Kuzey Kıbrıs destinasyonunun markalaştırılması için üçüncü dünya ülkelerinde etkin bir tanıtım ve pazarlama politikası oluşturulması yönünde karar aldıklarını da ifade eden Üstel, Türkiye ile geniş kapsamlı bir turizm gelişim planı hazırladıklarını belirtti.

Yıllardır halkımızı ve turizmimizi olumsuz yönde etkileyen Girne-Alsancak-Lapta yoluna da değinen Üstel, turizmin kalbi olan bu bölgede yaşanan çilenin hoş bir durum olmadığını ifade ederek, bu yolun çift şerit olarak tamamlanması yönünde Sn. Fuat Oktay’dan destek aldıklarını ve projenin süratle ele alınacağını vurguladı.


 

Print
Posted: Sep 23, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«November 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
28

BAKAN ÜSTEL, ANTALYA TURİZM FUARI’NDA AÇILIŞ KONUŞMASI GERÇEKLEŞTİRECEK

Bakan Üstel, Antalya Turizm Fuarı’na katılmak ve açılış konuşmasını yapmak üzeri bugün Antalya’ya gidiyor...

Read more
29
103199

Turizm Ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Geçitkale’deki Uçak Kazasında Yaşamını Yitiren Pilotlar İçin Başsağlığı Ve Taziye Mesajı Yayınladı.

Turizm Ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Geçitkale’deki Uçak Kazasında Yaşamını Yitiren Pilotlar İçin Başsağlığı Ve Taziye Mesajı Yayınladı.

Read more
3031123
456
104760

KUZEY KIBRIS, LONDRA’DA ETKİN TANITIM YAPIYOR

ÜSTEL: “İNGİLTERE’DEKİ SAYGIN İNTERNET SİTELERİNDE BÜYÜK ÇAPLI TANITIMLAR BAŞLATTIK”

Read more
78
106915

ÜSTEL, TC KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY İLE BİR ARAYA GELDİ

ÜSTEL: “TÜRKİYE’NİN DESTEĞİ İLE PROFESYÖNEL TANITIM FİLMİ ÇEKİYORUZ. TANITIM FİLMİ BİR ÇOK ÜLKEDE FARKLI DİLLERDE GÖSTERİME GİRECEK”
 

Read more
910
11121314151617
18
107862

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’in 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 36’ncı yılını kutlamanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Read more
19202122
108307

KKTC, POLONYA’DA TANITILIYOR


Turizm ve Çevre Bakanlığı, ülkemiz turizm sektörü ile birlikte yurt dışı turizm tanıtma ve pazarlama çalışmaları kapsamında Polonya'nın en prestijli turizm fuarı olan TT Warsaw 2019 Turizm Fuarın’da tanıtılıyor.

Read more
2324
2526272829301
2345678