Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye 3. Turizm Şurası açılış törenine katıldı...

Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye 3. Turizm Şurası açılış törenine katıldı...

Turizm Ve Çevre Bakanımız Fikri Ataoğlu, Tütkiye Kültür Ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un ev sahipliğinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı, TC Cumhurbaşkalığı Külliyesinde düzenlenen ‘3. Turizm Şurası’ açılışına katıldı.

TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca hazırlanan Şura, 1-3 Kasım tarihlerinde Turizm Bakanlığının ev sahipliğinde, kamu kurum ve kuruluşları, turizm meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri ve akademik camianın katılımı ile gerçekleşiyor.

Bakan Ataoğlu’na Müsteşar Doç. DR.İsmet Esenyel ve Özel Kalem Müdürü Kazım Türkkan eşlik etti.

K.K.T.C Heyeti, “tanıtma ve pazarlama”, “turizm eğitimi ve istihdam”,“seyahat acenteliği ve ulaşım” komisyonlarında yer alarak, Kuzey Kıbrıs turizminin sorunları ve çözüm önerileri ile sektörün beklentilerini muhataplarına aktardı.

Ataoğlu Bakanlar İstişare Toplantısına Katıldı....

3.Turizm Şurası Bakanlar istişare toplantısı konuşmasına “gerek Türkiyemiz gerekse de ülkemiz Kuzey Kıbrıs için turizmin ne kadar önemli olduğunu hem kamuoyumuza hemde dünayaya göstereceğimiz bu önemli toplantıda TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmekten büyük bir mutluluk duyuroruz” sözleriyle başlayan Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs Turizminin belirgin bir şekilde yükselişe geçttiğini söyledi.

Kuzey Kıbrısın turizm potansiyelini daha da geliştirerek etkin ve doğru şekilde kullanması hedefiyle şuraya katıldıklarını ifade eden Ataoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümetinin tüm imkanları ile KKTC Tuizm Sektörünün yanında olduğunu ifade etti. 

Turizmin Kuzey Kıbrıs’ta gelişen ve büyüyen bir sektör olmaya başladığını belirten Ataoğlu, "Turizm, bir yandan ekonominin gelişmesine bir yandan da toplumsal yapının gelişmesine vesile oluyor. Turizm ciddi bir istihdam imkanı sağlıyor. Turizm sektöründe çalışan insanların sürekli kendini geliştirmesini ve kendini geliştirirken toplumsal yapılı dönüştürmesini sağlıyor. Turizm, hem ekonomiye geliştiren hem toplumsal yapıyı dönüştüren önemli bir sektör." dedi

Turizmin dünyanın en hızlı ve istikralı gelişen sektörlerinden birisi olduğunu ifade eden Bakan Ataoğlu, uygulanan ambargo ve engellemelere rağmen Kuzey Kıbrısın turizmde kat ettiği yolun sahip olduğu potansiyel ile birlikte değerlendirildiğinde ülke ekonomisine, kalkınmaya, doğal ve kültürel mirasın korunup geliştirilmesine katkısının tartışılamayacağını belirtti.

“Dünyada ki gelişmeler paralel olarak kendimizi geliştirme ihtiyacımız var. Dünya turizm pazarında rekabet gücümüzün artırılması ancak turizmi sürdürülebilir kalkınmanın bir unsuru haline getirilmesiyle mümkün olacak. Toplumun her kesiminin turizmden aldığı payı en üst seviyeye taşımamız lazım. Bunun içinde ülkenin kaynaklarını turizm faaliyetlerine entegre eden ve sürecin her aşamasında sürdürülebilirlik esasını gözeten turizm politikasına ihtiyacımız var ve bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

Ataoğlu, “Sahip olduğu doğal ve kültürel güzelliklerle dünyanın sayılı destinasyonlarından biri olmaya aday Kuzey Kıbrıs’ın, turizm potansiyelini daha da geliştirerek etkin ve doğru şekilde kullanması hedefiyle şurada birçok konu başlığı ele alınacak” dedi.

Turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amacıyla, 01-03 Kasım 2017 tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşları, turizm meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü ve akademik camianın katılımı ile düzenlenen 3. Turizm Şurası’nda turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi, uygulama prensiplerinin güncellenmesi ve sektörün uzun vadeli, sağlıklı gelişimini sağlamak üzere ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amaçlanıyor.

Fikri Ataoğlu Kazim Türkkan Kemal Öneren İpek Tüccaroğlu Öztürk Keskinel Hakan Ataöv Abdullah Aktolgalı Fatos Besir Hocaoglu Türkmen Yiğitcan T.C. Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan Numan Kurtulmuş Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı

Print
Posted: Nov 2, 2017,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«April 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
2627282930311
2345678
9
24891

Ataoğlu: "ULUSLARARASI ALANDA TARİHİ BİR TEMSİLİYET ELDE ETTİK"

 Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu Onur Kurulu Üyesi olarak 38 ülkeden 47 delege ile birlikte Dünya Sağlık Turizmi Konseyi (Global Healthcare Travel Council) Genel Kurulu’na katıldı. Genel Kurulda KKTC adına Dr. Ahmet Savaşan Dünya Başkan Yardımcılığına seçildi.

Read more
10
25016

Ataoğlu: “NİTELİKLİ TURİSTLERİN ÜLKEMİZİ TERCİH ETMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya’daki temaslarını tamamlayarak ülkeye döndü.

Read more
1112131415
161718
25727

Ataoğlu: “GÖNÜLDEN HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK” “LEFKE MÜZESİ RESTORASYONU ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞLAYACAK”

 Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi’nin tüm bölgelerde gerçekleştireceği ‘Bir Fidan Da Sen Dik’ etkinliğinin ilki bugün Lefke’de yapıldı.

Read more
1920
25915

Ataoğlu: “AMACIMIZ TURİZMİ ÇEŞİTLENDİREREK OTEL DOLULUKLARIMIZI YÜZDE DOKSANLARA ULAŞTIRMAKTIR”

Turizm Ve Çevre BakanıFikri Ataoğlu, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nin düzenlediği 2018 Turizm sezonu açılış kokteyline katıldı.

Read more
2122
23242526272829
30123456