Ataoğlu, Futbol Kulüpler Birliği’ni kabul etti

Ataoğlu, Futbol Kulüpler Birliği’ni kabul etti

Futbol Kulüpler Birliği yeni dönemde hayata geçirme düşüncesinde olduğu projeler hakkında Bakan Ataoğlu’na bilgi verirken, spor turizmi konusunda Bakanlık ile Kulüpler Birliği’nin ortak çalışma yürütmesi yönünde fikir birliğine varıldı.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ülkede farklı turizm modellerine ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, spor turizmi adına çalışmalarının olduğunu söyledi.

Antalya bölgesinde özellikle kış aylarında bir çok kulübün kamp yapmak için Türkiye’yi tercih ettiğine değinen Ataoğlu, spor turizminin teşvik edilmesi ile yeni tesislerin ülkemize kazandırılabileceğini ifade etti.

Ülke turizmi pazarlanırken artık sadece deniz ve kumdan bahsedilmemesi gerektiğini söyleyen Ataoğlu, Akdeniz bölgesinin iklim şartları nedeni ile özellikle kış aylarında alternatif turizm modellerine ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

YILMAZ

Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Özen Yılmaz ise kabulde yaptığı konuşmada ülke sporu için her zaman ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirterek, futbolun daha iyi noktalara gelebilmesi adına bu göreve talip olduklarını söyledi.

Yılmaz, spor tesislerinin ülkeye kazandırılması ile birlikte KKTC kulüplerinin ve gençliğinin bu tesislerden yararlanması adına çok büyük bir kazanç olacağını ifade etti.

Yılmaz, Kulüpler Birliği’nin projelerine destek belirten Bakan Ataoğlu’na da futbol kulüpleri adına teşekkürlerini sundu.  


Print
Posted: Sep 5, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«February 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
28
68462

Ataoğlu: “ TOPLANTILAR ÇÖZÜM ODAKLI DEVAM EDECEK”

KKTC TURİZM ENDÜSTRÜSÜNDE YEREL İSTİHDAM VE YERLİ TÜKETİM OLANAKLARININ ARTTIRILMASI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ...

Read more
2930
68637

Ataoğlu: “EMİTT KUZEY KIBRIS’IN TANITIMINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP...”

 Turizm ve Çevre Bakanlığı dünyanın en büyük ve en prestijli Turizm fuarlarından olan EMITT’te ülkemizi temsil edecek.

Read more
311
68818

Ataoğlu: “İSTANBUL’DAN DÜNYAYA PENCERE AÇTIK”

Dünya’nın en büyük ve en prestijli turizm fuarlarından biri olan 23. Doğu Akdeniz uluslararası turizm ve seyahat Emitt fuarı bugün İstanbul'da açıldı.

Read more
23
45
69157

“AYDIN DENKTAŞ’IN VEFATI BÜYÜK BİR KAYIP”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın annesi Aydın Denktaş’ın vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. 

Read more
678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910