“ÇEVRE” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI YAPILIYOR

“ÇEVRE” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI YAPILIYOR

“ÇEVRE” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI YAPILIYOR

Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Çevre Koruma Dairesi, 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında bu yıl “çevre” konulu Fotoğraf Yarışması ve Sergisi düzenliyor. İlk kez organize edilen ve tek kategoriden oluşacak olan yarışmada değerlendirmeyi KKTC’den fotoğraf sanatçıları Buket Özatay, Mustava Evirgen ve Hasan Bağlar yapacak. Yarışmaya, tek kategoride siyah/beyaz ve/veya renkli eseler kabul ediliyor.

Seçici kurulun ödül vermeye ve sergilemeye değer bulacağı eserler 5-8 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda sergilenecek.

TEK KATEGORİ “ÇEVRE” 
Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Çevre Koruma Dairesi, “çevre” konulu Fotoğraf Yarışması ve Sergisi için 8 Mayıs 2018 Salı günü mesai bitimine kadar eser kabul etmeye devam ediyor.

İlk kez düzenlenecek olan Fotoğraf Yarışması ve Sergisi, ülkemizin yaşadığı çevre sorunlarının doğal hayata etkisi, kuraklık, katı atık (çöp), katı atıkların geri dönüşümü, taş ocakları, iklim değişikliği, gürültü, su kaynakları, çarpık yapılaşmanın yaratmış olduğu çevre sorunları, hava kirliliği, atıksu, denizlerimiz, çevrenin tarım, sağlık, turizm, ulaşım, şehircilik, enerji gibi diğer konularla olan ilişkişine dikkat çekmek ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

ŞARTNAME ÇEVRE DAİRESİNDEN TEMİN EDİLEBİLİR 
Yarışma Şartnamesi, www.cevrekorumadairesi.org adresinden indirilebileceği gibi info@cevrekorumadairesi.org adresine e-posta atılarak da talep edilebilir. Arzu eden katılımcılar yarışma şartnamesini Çevre Koruma Dairesinden elden de temin edilebilirler.

“Çevre” konulu Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’ne eser verecek katılımcıların, en az üç, en çok sekiz eser vererek, ücretsiz olarak yarışmaya katılabilirler.

DERECEYE GİREN ESERLER ÖDÜLLENDİRİLECEK 
Seçici kurulun yapacağı değerlendirme sonucunda, fotoğrafı sergilenmeye değer bulunacak katılımcılara katılım belgesi verilecek. Yarışma sonucunda Turizm ve Çevre Bakanlığı özel ödülü ile Juri Özel Ödülü’nü almaya hak kazanacak eserlerin de belirleneceği yarışmada bu eserlerin sahiplerine Kaya Artemis Otelinde 2 kişilik 2 gece konaklama ödülü verilecek.

Sergilenmeye değer bulunacak eserler içerisinden belirlenecek birinci gelen esere 3000TL Başarı Ödülü ve ikinci gelen esere 2000 TL, üçüncü gelecek esere ise 1000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma ile ilgili daha fazla bilgi ve sorular için 6112000- 3307 numaralı telefondan, detaylı bilgi de alınabilir.

Print
Posted: Apr 30, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910
66995

KKTC Turizmi Hollanda’da Tanıtılıyor

Ataoğlu, “Hollanda pazarı Avrupa’daki en değerli pazarlarımızdan”
Read more
111213
1415
67328

ATAOĞLU: “GENÇLERİNİN KKTC’DEN BAĞLARINI KOPARMAMALARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İngiltere’den gelen Türk Toplumu Futbol Federasyonu As Başkanı Osman Ercen ve Yeniboğaziçi Londra Futbol Takımı Başkanı Erdoğan Baca’yı kabul etti.

Read more
161718
67614

ATAOĞLU, ENGELLİ HİZMETLERİ KOORDİNASYON KURULU TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

ATAOĞLU: “ENGELLİ BİREYLERİN PLAJLARA, DENİZLERE, MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞLERİ KOLAYLAŞTIRILACAK”

Read more
1920
21222324252627
28293031123
45678910