BAKAN EVREN, BAFRA BÖLGESİNDEKİ OTEL YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ.

BAKAN EVREN, BAFRA BÖLGESİNDEKİ OTEL YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ.

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, Bafra Turizm bölgesinde faaliyet gösteren Nuh’un Gemisi, Kaya Artemis, Concorde ve Limak Otel yetkilileri ile görüştü.

Görüşmede Nuh’un Gemisi Genel Koordinatörü Gürel İnan bir konuşma yaparak, Bafra bölgesinde otellerin yaşadığı sıkıntılardan bahsetti.

Pandemi nedeni ile bazı otellerin açıldığını, bazı otellerin ise kapalı olduğunu belirten İnan, otel giderlerinin yüksek olması nedeni ile işletmelerin sıkıntılarının arttığını belirtti.

Bakanlık olarak yapılan çalışmaları olumlu bulduklarını dile getiren İnan, bafra bölgesindeki oteller olarak bölgenin gerek alt yapı, gerekse üst yapısının geliştirilmesi talebinde bulundu.

Bölge otelleri olarak kamu yararına yapılabilecek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da dile getiren İnan, bölgenin gelişmesi için gönüllü olarak katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

EVREN: “BAFRA BÖLGESİNİ TURİZİMLE GELİŞTİRMELİYİZ” 
Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren ise ülke olarak zor bir dönemden geçtiklerini, ülkenin önde gelen lokomotif sektörderinden turizmin bu süreci en az hasarla atlatması için çalıştıklarını söyledi.

Bafra bölgesine yatırım yapan otellerin bölgeye çok büyük bir değer kattığını ve bölge insanına iş olanağı sağladığını söyleyen Evren, diğer yatırımcıların da bölgedeki yatırımlarına hız vermesini gerektiğini belirtti.

Bafra Artıtma Tesisi’nin yeniden faaliyete geçmesi için, Maliye Bakanlığı nezlinde girişim yaptıklarını anlatan Evren, arıtmanın randımanlı bir şekilde çalışmasının bölge için önem arz ettiğini vurguladı.

Bölgenin el birliği ile gelişmesi için turizm paydaşları ile birlikte hareket edeceklerini söyleyen Evren, turizm sayesinde bölgenin daha da gelişeceğini, bunun öncülüğünü de bakanlık olarak yapacaklarını söyledi.

Otel çalışanları için yıl sonuna kadar 1500 TL maaş desteği, sosyal sigorta yatırımlarının %75’inin devlet tarafından karşılanması ve oteller için elektrikte 25 kw teşvik verilmeye başlandığını dile getiren Evren, tüm bu çalışmaların turizmin ayakta kalması için yapıldığını vurguladı.

Print
Posted: Aug 22, 2020,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«May 2022»
MonTueWedThuFriSatSun
252627
SERDARLI İLKOKULU'NA ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ.

SERDARLI İLKOKULU'NA ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ.

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi bünyesinde başlatılan “Yaban Hayatımızı Fark Ediyoruz Projesi kapsamında Serdarlı İlkokulu’nda Kuzey Kıbrıs’ın Yaban Hayatı konulu çevre eğitimi verildi. 

Read more
2829301
234567
ATAOĞLU: "HAYAT ANNELERİMİZ SAYESİNDE ANLAM KAZANIR"

ATAOĞLU: "HAYAT ANNELERİMİZ SAYESİNDE ANLAM KAZANIR"

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Anneler Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Read more
8
9101112131415
16
HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ BEĞENİ TOPLADI.

HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ BEĞENİ TOPLADI.

Ataoğlu: “Kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması önemli”

Read more
17
18-24 MAYIS MÜZELER HAFTASI.

18-24 MAYIS MÜZELER HAFTASI.

Nazım Ced: “18 Mayıs’ta müze ve ören yerleri ücretsiz ziyaret edilebilinecek”

Read more
18
ATAOĞLU, GÜZELYURT TREN YOLU MÜZESİ AÇILIŞINDA VURGULADI:

ATAOĞLU, GÜZELYURT TREN YOLU MÜZESİ AÇILIŞINDA VURGULADI:

“Gelirleriyle, cari açığın %60’ını karşılayan Turizm Bakanlığı, en az bütçeye sahip Bakanlık olmasından üzüntü duyuyorum”

Read more
19202122
23242526272829
303112345