Ataoğlu: “ PAZARLAMA FAALİYETLERİMİZ VERİMLİLİK TEMELİNDE SÜRDÜRÜLECEK”

Ataoğlu: “ PAZARLAMA FAALİYETLERİMİZ VERİMLİLİK TEMELİNDE SÜRDÜRÜLECEK”

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı sektör temsilcileriyle birlikte katıldığı ve tanıtım ile direkt satış için en verimli etkinlik olarak kabul edilen CMT Stuttgart’da ilgi odağı oldu.

Kuzey Kıbrısa gösterilen ilgi memnuniyet verici...

Avrupa’nın en uzun turizm fuarı olan ve 12-20 Ocak 2019 tarihleri arsında gerçekleşen CMT Stuttgart fuarının turizmin baş rol oyuncularını tek çatı altına toplaması yanı sıra tüketiciye doğrudan hitap etmesi ve tatil satın almak isteyen yüzbinlerce ziyaretçiyi de bir araya getirmesi bakımından Kuzey Kıbrıs için son derece önemli olduğuna işaret eden Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs standına gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Sektör ürünlerini doğrudan pazarlama fırsatı buldu...

Kuzey Kıbrıs’dan fuara Turizm ve Çevre Bakanlığı şemsiyesi altında katılan sektör temsilcilerinin turizm profesyonelleri ile yeni iş birliği olanağı bulduğunu ve ayrıca ürünlerini de doğrudan pazarlama fırsatı elde ettiğini belirten Bakan Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’ın, genellikle kitle turizmi destinasyonu olarak tanınmasına rağmen son yıllarda kültür, sağlık, spor turizmi gibi bir çok alternatif turizm türü ile de öne çıkmaya başladığına vurgu yaptı.

Fuar 2019 sezonu için moral verici...

Stuttgart CMT Turizm Fuarı’nın bu yıl bu verimli geçmesinin 2019 sezonu için moral verici olduğunu ifade eden Ataoğlu, “amacımız Almanya gibi ülkemiz açısından son derece önemli olan bir pazardan başta kitle turizmi için ülkemize gelen turistlerin sayısını artırmak ve ayrıca yarattığımız alternatif turizm türleri ile de yeni turist profillerine ulaşarak turizm gelirlerimizi çoğaltmaktır” dedi.

Pazarlama faaliyetleri verimlilik temelinde artırılacak...

Mevcut tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinin verimlilik temelinde artırılacağını da ifade eden Bakan Ataoğlu, 2019 yılının turizm açısından iyi geçmesi için var güçleri ile sektörün de desteği ile çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Print
Posted: Jan 24, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«February 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
28
68462

Ataoğlu: “ TOPLANTILAR ÇÖZÜM ODAKLI DEVAM EDECEK”

KKTC TURİZM ENDÜSTRÜSÜNDE YEREL İSTİHDAM VE YERLİ TÜKETİM OLANAKLARININ ARTTIRILMASI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ...

Read more
2930
68637

Ataoğlu: “EMİTT KUZEY KIBRIS’IN TANITIMINDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP...”

 Turizm ve Çevre Bakanlığı dünyanın en büyük ve en prestijli Turizm fuarlarından olan EMITT’te ülkemizi temsil edecek.

Read more
311
68818

Ataoğlu: “İSTANBUL’DAN DÜNYAYA PENCERE AÇTIK”

Dünya’nın en büyük ve en prestijli turizm fuarlarından biri olan 23. Doğu Akdeniz uluslararası turizm ve seyahat Emitt fuarı bugün İstanbul'da açıldı.

Read more
23
45
69157

“AYDIN DENKTAŞ’IN VEFATI BÜYÜK BİR KAYIP”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi, Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın annesi Aydın Denktaş’ın vefatı dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı. 

Read more
678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910