Ataoğlu :“ FUARLAR TURİZM İÇİN OLDUĞU KADAR ULUSLARARASI TEMSİLİYET İÇİN DE ÖNEMLİ “

Ataoğlu :“ FUARLAR TURİZM İÇİN OLDUĞU KADAR ULUSLARARASI TEMSİLİYET İÇİN DE ÖNEMLİ “

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu fuara ilişkin yaptığı açıklamada Kuzey Kıbrıs için İngiltere’nin dün olduğu kadar bugün de en önemli pazarlardan biri olduğunu vurgulayarak amaçlarının kan kaybeden bu önemli pazarın tekrar canlandırılması olduğunu söyledi.

Göreve geldiğikleri günden itibaren kaybedilmeye yüz tutan bu pazarı canlandırmak için kaliteyi yükseltmek ve turist memnuniyetin artırmak adına çok yönlü projeler yürüttüklerini, tanıtım ve pazarlama çalışmalarını artırdıklarını ifade eden Ataoğlu , uzun zamandır düşüş gösteren İngiltere pazarının toparlanma sürecine girdiğini söyledi.

Öncelikli hedeflerinin daha fazla İngiliz turist gelmesini sağlayarak turizm gelirlerini artırmak olduğunu söyleyen Ataoğlu, World Travel Market fuarının dünyayı tek çatı altında birleştiren bir fuar olduğunu söyledi. “Gerek mevcut iş birliklerininin geliştirilmesi gerekse de yeni iş birlikleri kurulması için gereken hazırlıkları yaparak sektörümüz ile birlikte fuara iyi hazırlandık” diyerek sözlerine devam eden Ataoğlu, turizm sektörü ile birlik, beraberlik ve dayanışma içinde çalışarak Kuzey Kıbrıs’ın İngiltere’den hak ettiği payı alacağına inandığını söyledi.

Fuarların mevcut ilişkileri geliştirmek veya yeni lişkiler kurulduğu çok önemli mecralar olmak dışında çok önemli bir işlevi daha olduğuna dikkat çeken Ataoğlu, “ Uluslararası fuarlarda temsil edilerek sadece ülke turizminin gelişmesine katkıda bulunmuyoruz. Kuzey Kıbrıs’ın diğer tanınmış devletler gibi mevcudiyetini de eşit bir şekilde sağlıyoruz” dedi.
Dünya seyahat pazarının önde gelen fuarları arasında gösterilen Worl Travel Market , turizm fuarı Londra’da 5-7 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek.

Dünya Turizm profesyonellerini bir araya getirecek olan fuarda bakanlık yetkilileri yanında turizmciler, otelciler, seyahat acenteleri ve sektör temsilcileri de katılarak, Kuzey Kıbrıs turizmini tanıtıcı faaliyetlerde bulunacaklar.
Bu yıl 39.’su düzenlenecek olan fuara 181 Ülkeden 4,600 firma katılacak. Fuarın 52,000 turizm profesyoneli tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.


Print
Posted: Nov 5, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«March 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
25262728123
4
74538

KUZEY KIBRIS BERLİN’E GİRNE KALESİ İLE GİDİYOR...

Ataoğlu: “HEDEF YENİ ALMAN TURİST PROFİLİ”

Read more
567

KUZEY KIBRIS, BERLİN’DE YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATAOĞLU: “HEDEFİMİZ ALMAN TURİSTİ ARTIRMAK

Read more
8
74943

Ataoğlu: HERKESİ KUZEY KIBRIS’A DAVET EDİYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ITB Berlin 2019 Turizm Fuarı kapsamında Türkiye standında düzenlenen resepsiyona katılarak bir konuşma yaptı

Read more
910
11121314
75520

KUZEY KIBRIS, MITT MOSKOVA TURİZM FUARI'NDA YERİNİ ALDI.

Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetleri çerçevesinde Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da 12-14 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenmekte olan MITT Moskova Turizm fuarına katıldı.
 

Read more
151617
18
75842

TÜRSAB, KITOB VE KITSAB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROKOLÜ İMZALANDI.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) ve Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) arasında imzalanan iş birliği protokolünün törenine katıldı.

Read more
19
76017

ATAOĞLU, DÜNYA TURİZM YAZARLARI VE GAZETECİLERİ DERNEĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Turizm ve Çevre Baknı Fikri Ataoğlu, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (FIJET) Baskanı Tijani Haddad, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede ile Prof. Dr. Olgun Çiçek eşliğinde 15 kişilik bir heyeti kabul etti.

Read more
202122
76293

21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜNÜNDE GENÇLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeni ile etkinlik düzenledi.

Read more
2324
25262728293031
1234567