Ataoğlu: “GÜZELYURT BÖLGESİNE GELEN TURİSTLERİN FARKLI ALTERNATİFLERLE ZAMAN GEÇİRMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Ataoğlu: “GÜZELYURT BÖLGESİNE GELEN TURİSTLERİN FARKLI ALTERNATİFLERLE ZAMAN GEÇİRMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Ataoğlu: “GÜZELYURT BÖLGESİNE GELEN TURİSTLERİN FARKLI ALTERNATİFLERLE ZAMAN GEÇİRMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”
“AMACIMIZ TURİZM YATIRIMLARININ YOĞUN OLDUĞU BÖLGELER DIŞINDAKİ BÖLGELERDE DE TURİZM FAALİYETLERİNİ PLANLI BİR ŞEKİLDE ÇEŞİTLENDİRMEK”
• Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘KKTC Batı Bölgesi Turizm Vizyonu’ günlerine dün Güzelyurt’ta devam edildi...
Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından düzenlenen ve dün Lefke’de başlayan ‘KKTC Batı Bölgesi Turizm Vizyonu’ günleri dün de Güzelyurt’ta devam etti
Etkinliğin ikinci gününde Güzelyurt bölgesinin turizm potansiyelleri, altyapıları ve konuyla ilgili eksiklikler ile yapılması gerekenler ele alındı.
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Ömer Gültekin Konferans Salonu’nda yer alan etkinliğin açılış konuşmasını yapan KSTB Üniversitesi Rektör Yardımcısı YRD. DOÇ. DR. Linda Fraim, üniversitelerin Bakanlıkla işbirliği yaparak öğrencilerine turizm alanlarında imkanlar sunabileceklerine işaret ederek, adanın güzellikleri, tarihi ve turizminin önplana çıkarılması için çalışmalar yapılması gereğine vurgu yaptı.
Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da Güzelyurt’un turizmden çok az pay aldığını belirterek, bölgede turizm adına yapılanmanın stratejik bir plan dahilinde olması gerektiğini söyledi.
Belediye olarak turistlerin Güzelyurt bölgesi ve kent merkezinde daha fazla süre geçirebilmeleri adına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Özçınar, gelişim içerisinde olan Güzelyurt’un turizmden daha fazla pay almasını sağlamak için teşviklerin yatırım noktasında kullanılması gereğine işaret etti.
Turizm Ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel de Turizm sektörü hizmetlerinde ve turist profilinde niteliğin yükseltilmesini sağlayarak, turist sayısının ve turizm gelirinin artırılması, yüksek gelir gruplarının ülkemize çekilmesi, yıl boyunca talep yaratılması ve talebin bölgelere ve ürünlere dengeli dağıtılması amacı ile çalıştıklarını söyledi.
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da yaptığı konuşmada Batı bölgesinde turizmin daha fazla gelişmesi adına yapılabilecek çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmanın önemine dikkati çekerek, bu çalışmalarda bölge insanının düşüncelerinin önemli ve yol gösterici olduğunu söyledi.
Ataoğlu, Güzelyurt ve bölgesinin gelişmesine yönelik olarak yapılabilecek çalışmalarda işbirliğine hazır olduklarını kaydederek, Bakanlık olarak amaçlarının turizm yatırımlarının yoğun olduğu bölgeler dışındaki bölgelerde de turizm faaliyetlerini planlı bir şekilde çeşitlendirmek olduğunu belirtti.
Güzelyurt bölgesindeki üniversitelerin ve artan öğrenci sayısının bölgedeki eğitim sektörünün gelişmesine katkı koyduğunu kaydeden Ataoğlu, üniversite öğrencilerinin turizmde yer bulması ve eksikleri gidermesi açısından Eylül ayında iki üniversitede öğrencilere yönelik rehberlik kursu açacaklarını açıkladı.
Ataoğlu, Bakanlık olarak Güzelyurt bölgesine gelen turistlerin farklı alternatiflerle zaman geçirmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, bu amaçla Arkeoloji ve Doğa Müzesi’nin tadilatının gerçekleştirildiğini ve tarihi tren istasyonunun restorasyonu için çalışmaların başladığını söyledi.
Güzelyurt’taki tarihi Tren istasyonunun boşaltıldığını ve projenin ihale süresi gelene kadar tellenerek koruma altına alınacağını açıklayan Ataoğlu, sözkonusu projenin tamamlanmasının Güzelyurt’a katkı sağlayacağına inanç belirtti. 
Açılış konuşmalarının ardından etkinlikte, bölgedeki dernek, kurum kuruluş ve ilgili diğer sektör temsilcileri sunumlar yaptı.


Print
Posted: Jul 31, 2017,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«February 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
2930311234
5
15681

Ataoğlu: “YAT LİMANI İLE MAĞUSA DÜNYAYA AÇILACAK”

Turizm Ve Çevre Bakanlığı'nın ihalesini yaptığı Mağusa yat limanı projesi gün sayıyor. Konu ile ilgili açıklamada Bulunan Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, YİD (yap işlet devret modeli) ile yapılacak Limanın ihale sürecinin hükümet çalışmalarının ardından tamamlanacağını söyledi.

Read more
6789
16850

ATAOĞLU, NERGİSLERİN KORUNMASI İÇİN BROŞÜR DAĞITTI

DOĞADAN NERGİS TOPLAMAK VE SATMAK YASAK… CEZASI ASGARİ ÜCRETİN DÖRTTE BİRİ
Read more
1011
12131415161718
19
17398

Ataoğlu:” TANITIM DEĞİŞEREK, PAZARLAMA GELİŞEREK DEVAM EDECEK...”

• Kuzey Kıbrıs 2018’in ilk bir buçuk ayında 8 ayrı ülkede tanıtıldı...

Read more
202122232425
2627281234
567891011