Ataoğlu:“PROJEYE ULAŞIM KATKISI MUTLAK SURETTE DEVAM EDECEK VE GELİŞTİRİLMESİ İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

Ataoğlu:“PROJEYE ULAŞIM KATKISI MUTLAK SURETTE DEVAM EDECEK VE GELİŞTİRİLMESİ İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ec0-Agro Nitovikla House sahibi Zekai Altan ve Ekibini Kabul Etti.

Zekai Altan Kabulde yaptığı konuşmada faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. Kendi olanakları içerisinde bir ilke imza koymanın gururunu yaşadıklarını, 2013 yılında Mormenekşe İlkokulu öğretmenlerinden Fahri Tümkan ile Barış hocanın teşviği ve yüreklendirmesi ile Kıbrıs Mutfağını ve Kültürünü Öğreniyorum projesinin 60 öğrenci ile başladığını söyledi.

 Bu yıl 2017 öğrenciyi eğitip 222 öğretmeni ağırladıklarını ve. Kıbrıs Mutfağını ve Kültürünü Öğreniyorum Projesi ile öğrencilere ciddi katkılar sağladıklarını ifade eden Altan, projenin, Turizm ve Çevre Bakanlığı, KTOES, öğretmen, veli ve işletmeleri  işbirliğinde ile uygulandığını söyledi. İlk okul IV. ve V.sınıflara yönelik “Kıbrıs Mutfağı,El Sanatları ve Çevre” konuları uygulamalı olarak yapılan projenin aynı zamanda Sosyal Bilgiler ders kitabındaki konular ile de örtüştügünü belirten Altan,. Projeye yerel ve yabancı basının duyduğu ilginin de olayın sürdürülmesine ciddi katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu: “ Mayıs ayı itibarı ile Bakanlık olarak bu projeye yapılan katkıyı duyarlı bir biçimde sürdürerek katılımın %31 oranında artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek,”Bu çok önemli bir artıştır. Bu proje ekonomik açıdan da oldukça önemli. Bir anlamda ekonomimizi de yaratmış oluyoruz.

Büyük bütcelerin ayrılmasına bile gerek yoktur. Herkes kazanıyor. En önemli katkı da öğrencilerimize sağlanan uygulamalı eğitimdir. Turizm ve Çevre Bakanlığı olarak  desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz, diyerek sözlerine devam eden Ataoğlu ayrıca: Öğrencilere katkı sağlarken, ulaşım sektörü, menüde kullanılan tüm yiyecek ve içecek satıcıları, Mehmetcik Belediyesi ve bölgesinin tanıtımı Karpaz Zeytinyağı fabrikasının tanıtımı gibi önemli katkılar sağlanmaktadır. Bu hizmettten gurur duyuyoruz .dedi.

Projeye ulaşım katkısının mutlak surette devam edeceğini ve geliştirilmesi için gerekenin yapılacağını söyleyen Turizm ve Çevre Bakanı  Fikri Ataoğlu, KTOES’ün desteğinin ayni duyarlılık içerisinde geliştirilerek devam edeceğini dile getirmeleri bizleri son derece mutlu etmiştir.dedi.Kıbrıs kültürü ve öğrencilerimiz adına tüm çalışanlara  başarılar diledi. Ayrıca proje gönüllüsü Zekai Altan’a  nazik ziyaret ve hediyeleri için teşekkürlerini  ileterek bu alanda çalışmalarının devamını diledi.

Bu projeden: 2014-2015 öğretim yılı içerisinde uygulanan projede; 8 İlk Okul’da, 630 öğrencimiz ve 49 öğretmen, 
2016 (Mart-Mayıs aylarında) yılında ise 23 ilk okul’da 1343 öğrenci ve 105 öğretmen,
2016-2017 öğretim yılında ise 24 ilk okulda 2017 öğrenci ve 22 öğretmen faydalanmıştır. 

Elçil” Proje bir ilk. Yaratıcılık ve sürdürülebilirlik var. Özveri var, emek var, ciddiyet var. Ezberciliği kıran ve uygulama ile Kıbrıs kültürünün sürdürülmesini sağlıyor. Projeyi desteklemek yanında gelişimi için de çaba ve desteğimiz devam edecektir.


Print
Posted: Jun 30, 2017,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«February 2018»
MonTueWedThuFriSatSun
2930311234
5
15681

Ataoğlu: “YAT LİMANI İLE MAĞUSA DÜNYAYA AÇILACAK”

Turizm Ve Çevre Bakanlığı'nın ihalesini yaptığı Mağusa yat limanı projesi gün sayıyor. Konu ile ilgili açıklamada Bulunan Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, YİD (yap işlet devret modeli) ile yapılacak Limanın ihale sürecinin hükümet çalışmalarının ardından tamamlanacağını söyledi.

Read more
6789
16850

ATAOĞLU, NERGİSLERİN KORUNMASI İÇİN BROŞÜR DAĞITTI

DOĞADAN NERGİS TOPLAMAK VE SATMAK YASAK… CEZASI ASGARİ ÜCRETİN DÖRTTE BİRİ
Read more
1011
12131415161718
19
17398

Ataoğlu:” TANITIM DEĞİŞEREK, PAZARLAMA GELİŞEREK DEVAM EDECEK...”

• Kuzey Kıbrıs 2018’in ilk bir buçuk ayında 8 ayrı ülkede tanıtıldı...

Read more
202122232425
2627281234
567891011