Ataoğlu:“PROJEYE ULAŞIM KATKISI MUTLAK SURETTE DEVAM EDECEK VE GELİŞTİRİLMESİ İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

Ataoğlu:“PROJEYE ULAŞIM KATKISI MUTLAK SURETTE DEVAM EDECEK VE GELİŞTİRİLMESİ İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ec0-Agro Nitovikla House sahibi Zekai Altan ve Ekibini Kabul Etti.

Zekai Altan Kabulde yaptığı konuşmada faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. Kendi olanakları içerisinde bir ilke imza koymanın gururunu yaşadıklarını, 2013 yılında Mormenekşe İlkokulu öğretmenlerinden Fahri Tümkan ile Barış hocanın teşviği ve yüreklendirmesi ile Kıbrıs Mutfağını ve Kültürünü Öğreniyorum projesinin 60 öğrenci ile başladığını söyledi.

 Bu yıl 2017 öğrenciyi eğitip 222 öğretmeni ağırladıklarını ve. Kıbrıs Mutfağını ve Kültürünü Öğreniyorum Projesi ile öğrencilere ciddi katkılar sağladıklarını ifade eden Altan, projenin, Turizm ve Çevre Bakanlığı, KTOES, öğretmen, veli ve işletmeleri  işbirliğinde ile uygulandığını söyledi. İlk okul IV. ve V.sınıflara yönelik “Kıbrıs Mutfağı,El Sanatları ve Çevre” konuları uygulamalı olarak yapılan projenin aynı zamanda Sosyal Bilgiler ders kitabındaki konular ile de örtüştügünü belirten Altan,. Projeye yerel ve yabancı basının duyduğu ilginin de olayın sürdürülmesine ciddi katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu: “ Mayıs ayı itibarı ile Bakanlık olarak bu projeye yapılan katkıyı duyarlı bir biçimde sürdürerek katılımın %31 oranında artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek,”Bu çok önemli bir artıştır. Bu proje ekonomik açıdan da oldukça önemli. Bir anlamda ekonomimizi de yaratmış oluyoruz.

Büyük bütcelerin ayrılmasına bile gerek yoktur. Herkes kazanıyor. En önemli katkı da öğrencilerimize sağlanan uygulamalı eğitimdir. Turizm ve Çevre Bakanlığı olarak  desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz, diyerek sözlerine devam eden Ataoğlu ayrıca: Öğrencilere katkı sağlarken, ulaşım sektörü, menüde kullanılan tüm yiyecek ve içecek satıcıları, Mehmetcik Belediyesi ve bölgesinin tanıtımı Karpaz Zeytinyağı fabrikasının tanıtımı gibi önemli katkılar sağlanmaktadır. Bu hizmettten gurur duyuyoruz .dedi.

Projeye ulaşım katkısının mutlak surette devam edeceğini ve geliştirilmesi için gerekenin yapılacağını söyleyen Turizm ve Çevre Bakanı  Fikri Ataoğlu, KTOES’ün desteğinin ayni duyarlılık içerisinde geliştirilerek devam edeceğini dile getirmeleri bizleri son derece mutlu etmiştir.dedi.Kıbrıs kültürü ve öğrencilerimiz adına tüm çalışanlara  başarılar diledi. Ayrıca proje gönüllüsü Zekai Altan’a  nazik ziyaret ve hediyeleri için teşekkürlerini  ileterek bu alanda çalışmalarının devamını diledi.

Bu projeden: 2014-2015 öğretim yılı içerisinde uygulanan projede; 8 İlk Okul’da, 630 öğrencimiz ve 49 öğretmen, 
2016 (Mart-Mayıs aylarında) yılında ise 23 ilk okul’da 1343 öğrenci ve 105 öğretmen,
2016-2017 öğretim yılında ise 24 ilk okulda 2017 öğrenci ve 22 öğretmen faydalanmıştır. 

Elçil” Proje bir ilk. Yaratıcılık ve sürdürülebilirlik var. Özveri var, emek var, ciddiyet var. Ezberciliği kıran ve uygulama ile Kıbrıs kültürünün sürdürülmesini sağlıyor. Projeyi desteklemek yanında gelişimi için de çaba ve desteğimiz devam edecektir.


Print
Posted: Jun 30, 2017,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«November 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
303112
9173

Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye 3. Turizm Şurası açılış törenine katıldı...

Ataoğlu: “ÖNCELİĞİMİZ, TURİZM POTANSİYELİMİZİ DAHA DA GELİŞTİREREK ETKİN VE DOĞRU ŞEKİLDE KULLANABİLMEK”

Read more
345
678
9544

İNGİLTERE’DE KIBRIS TÜRK EVİNE BÜYÜK İLGİ...

Ataoğlu: “ÜLKE TURİZMİNİN DAHA İLERİYE GİTMESİ İÇİN YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”

Read more
910
9719

Ataoğlu: “TÜRK MİLLETİ VE İNSANLIK İÇİN YAPTIĞI HİZMETLER, GELECEK NESİLLERE EŞSİZ ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDECEK”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79’uncu yıldönümünde özlemle ve hasretle andıklarını kaydetti.

Read more
1112
13
9821

TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU, “YILIN EN İYİ SİYASETÇİSİ” SEÇİLDİ

KKTC ve Türkiye'nin iş, magazin ve sanat dünyasının "en"lerinin belirlendiği "Kuzey Kıbrıs -Türkiye Yılın En İyileri" ödülleri, Sarıyer Belediyesi'nin katkılarıyla TİM Maslak Show Center'da düzenlenen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Read more
1415
10057

Ataoğlu: “ASLA BAĞIMSIZLIK YOLUNDAN AYRILMAYACAK, KKTC’DEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU, CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

Read more
16171819
20212223242526
27282930123
45678910