Ataoğlu:“PROJEYE ULAŞIM KATKISI MUTLAK SURETTE DEVAM EDECEK VE GELİŞTİRİLMESİ İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

Ataoğlu:“PROJEYE ULAŞIM KATKISI MUTLAK SURETTE DEVAM EDECEK VE GELİŞTİRİLMESİ İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ec0-Agro Nitovikla House sahibi Zekai Altan ve Ekibini Kabul Etti.

Zekai Altan Kabulde yaptığı konuşmada faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. Kendi olanakları içerisinde bir ilke imza koymanın gururunu yaşadıklarını, 2013 yılında Mormenekşe İlkokulu öğretmenlerinden Fahri Tümkan ile Barış hocanın teşviği ve yüreklendirmesi ile Kıbrıs Mutfağını ve Kültürünü Öğreniyorum projesinin 60 öğrenci ile başladığını söyledi.

 Bu yıl 2017 öğrenciyi eğitip 222 öğretmeni ağırladıklarını ve. Kıbrıs Mutfağını ve Kültürünü Öğreniyorum Projesi ile öğrencilere ciddi katkılar sağladıklarını ifade eden Altan, projenin, Turizm ve Çevre Bakanlığı, KTOES, öğretmen, veli ve işletmeleri  işbirliğinde ile uygulandığını söyledi. İlk okul IV. ve V.sınıflara yönelik “Kıbrıs Mutfağı,El Sanatları ve Çevre” konuları uygulamalı olarak yapılan projenin aynı zamanda Sosyal Bilgiler ders kitabındaki konular ile de örtüştügünü belirten Altan,. Projeye yerel ve yabancı basının duyduğu ilginin de olayın sürdürülmesine ciddi katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu: “ Mayıs ayı itibarı ile Bakanlık olarak bu projeye yapılan katkıyı duyarlı bir biçimde sürdürerek katılımın %31 oranında artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek,”Bu çok önemli bir artıştır. Bu proje ekonomik açıdan da oldukça önemli. Bir anlamda ekonomimizi de yaratmış oluyoruz.

Büyük bütcelerin ayrılmasına bile gerek yoktur. Herkes kazanıyor. En önemli katkı da öğrencilerimize sağlanan uygulamalı eğitimdir. Turizm ve Çevre Bakanlığı olarak  desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz, diyerek sözlerine devam eden Ataoğlu ayrıca: Öğrencilere katkı sağlarken, ulaşım sektörü, menüde kullanılan tüm yiyecek ve içecek satıcıları, Mehmetcik Belediyesi ve bölgesinin tanıtımı Karpaz Zeytinyağı fabrikasının tanıtımı gibi önemli katkılar sağlanmaktadır. Bu hizmettten gurur duyuyoruz .dedi.

Projeye ulaşım katkısının mutlak surette devam edeceğini ve geliştirilmesi için gerekenin yapılacağını söyleyen Turizm ve Çevre Bakanı  Fikri Ataoğlu, KTOES’ün desteğinin ayni duyarlılık içerisinde geliştirilerek devam edeceğini dile getirmeleri bizleri son derece mutlu etmiştir.dedi.Kıbrıs kültürü ve öğrencilerimiz adına tüm çalışanlara  başarılar diledi. Ayrıca proje gönüllüsü Zekai Altan’a  nazik ziyaret ve hediyeleri için teşekkürlerini  ileterek bu alanda çalışmalarının devamını diledi.

Bu projeden: 2014-2015 öğretim yılı içerisinde uygulanan projede; 8 İlk Okul’da, 630 öğrencimiz ve 49 öğretmen, 
2016 (Mart-Mayıs aylarında) yılında ise 23 ilk okul’da 1343 öğrenci ve 105 öğretmen,
2016-2017 öğretim yılında ise 24 ilk okulda 2017 öğrenci ve 22 öğretmen faydalanmıştır. 

Elçil” Proje bir ilk. Yaratıcılık ve sürdürülebilirlik var. Özveri var, emek var, ciddiyet var. Ezberciliği kıran ve uygulama ile Kıbrıs kültürünün sürdürülmesini sağlıyor. Projeyi desteklemek yanında gelişimi için de çaba ve desteğimiz devam edecektir.


Print
Posted: Jun 30, 2017,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«July 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
262728293012
34
4701

Çevre konularına dikkat çekmek amacıyla bölgelere bilgilendirici tabela yerleştirilmesi

Daha güzel ve daha yaşanabilir bir çevre hedefiyle farkındalık yaratmak için yapılacak bu uygulama başkent Lefkoşa’da başlayarak, tüm ilçelere yayılacak.

Read more
5678
4721

GAZiANTEP'TE "KUZEY KIBRIS ÇOK YAKINDA" TEMALI TANITIM YAPILDI

Ataoğlu: "KIŞ TURİZMİ İLE İLGİLİ YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HAREKETLER SONRASINDA ÜLKEMİZDEKİ KIŞIN DURAĞAN DÖNEMİNİ YAZ DÖNEMİYLE YARIŞIR DURUMA GETİRDİK"

Read more
9
10
4726

GAZİANTEP'TE KUZEY KIBRIS FIRTINASI ESTİ

Turizm ve Çevre Bakanlığı Gaziantep'te “KKTC'yi Tanıtım Şöleni” düzenledi. Şölen büyük ilgi gördü.

Read more
11
4727

ATAOĞLU: “BİR ÜLKENİN DEMOKRASİ ÖLÇÜSÜ, O ÜLKEDE İFADE VE BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜN NE KADAR KULLANILABİLDİĞİDİR”

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, 11 Temmuz Dünya Basın Özgürlüğü günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Read more
1213141516
17
4740

Ataoğlu: "SORUNUNUZ, SORUNUMUZDUR”

“BÖLGENİN TARİHİ, KÜLTÜREL VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNİN KORUNMASI ÇERÇEVESİNDE TALEP EDİLEN EMİRNAME DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIĞIZ”

Read more
181920212223
24252627282930
31123456