“ÇEVRE” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI YAPILIYOR

“ÇEVRE” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI YAPILIYOR

“ÇEVRE” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI YAPILIYOR

Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Çevre Koruma Dairesi, 5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında bu yıl “çevre” konulu Fotoğraf Yarışması ve Sergisi düzenliyor. İlk kez organize edilen ve tek kategoriden oluşacak olan yarışmada değerlendirmeyi KKTC’den fotoğraf sanatçıları Buket Özatay, Mustava Evirgen ve Hasan Bağlar yapacak. Yarışmaya, tek kategoride siyah/beyaz ve/veya renkli eseler kabul ediliyor.

Seçici kurulun ödül vermeye ve sergilemeye değer bulacağı eserler 5-8 Haziran tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda sergilenecek.

TEK KATEGORİ “ÇEVRE” 
Turizm ve Çevre Bakanlığına bağlı Çevre Koruma Dairesi, “çevre” konulu Fotoğraf Yarışması ve Sergisi için 8 Mayıs 2018 Salı günü mesai bitimine kadar eser kabul etmeye devam ediyor.

İlk kez düzenlenecek olan Fotoğraf Yarışması ve Sergisi, ülkemizin yaşadığı çevre sorunlarının doğal hayata etkisi, kuraklık, katı atık (çöp), katı atıkların geri dönüşümü, taş ocakları, iklim değişikliği, gürültü, su kaynakları, çarpık yapılaşmanın yaratmış olduğu çevre sorunları, hava kirliliği, atıksu, denizlerimiz, çevrenin tarım, sağlık, turizm, ulaşım, şehircilik, enerji gibi diğer konularla olan ilişkişine dikkat çekmek ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

ŞARTNAME ÇEVRE DAİRESİNDEN TEMİN EDİLEBİLİR 
Yarışma Şartnamesi, www.cevrekorumadairesi.org adresinden indirilebileceği gibi info@cevrekorumadairesi.org adresine e-posta atılarak da talep edilebilir. Arzu eden katılımcılar yarışma şartnamesini Çevre Koruma Dairesinden elden de temin edilebilirler.

“Çevre” konulu Fotoğraf Yarışması ve Sergisi’ne eser verecek katılımcıların, en az üç, en çok sekiz eser vererek, ücretsiz olarak yarışmaya katılabilirler.

DERECEYE GİREN ESERLER ÖDÜLLENDİRİLECEK 
Seçici kurulun yapacağı değerlendirme sonucunda, fotoğrafı sergilenmeye değer bulunacak katılımcılara katılım belgesi verilecek. Yarışma sonucunda Turizm ve Çevre Bakanlığı özel ödülü ile Juri Özel Ödülü’nü almaya hak kazanacak eserlerin de belirleneceği yarışmada bu eserlerin sahiplerine Kaya Artemis Otelinde 2 kişilik 2 gece konaklama ödülü verilecek.

Sergilenmeye değer bulunacak eserler içerisinden belirlenecek birinci gelen esere 3000TL Başarı Ödülü ve ikinci gelen esere 2000 TL, üçüncü gelecek esere ise 1000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma ile ilgili daha fazla bilgi ve sorular için 6112000- 3307 numaralı telefondan, detaylı bilgi de alınabilir.

Print
Posted: Apr 30, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«March 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
25262728123
4
74538

KUZEY KIBRIS BERLİN’E GİRNE KALESİ İLE GİDİYOR...

Ataoğlu: “HEDEF YENİ ALMAN TURİST PROFİLİ”

Read more
567

KUZEY KIBRIS, BERLİN’DE YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATAOĞLU: “HEDEFİMİZ ALMAN TURİSTİ ARTIRMAK

Read more
8
74943

Ataoğlu: HERKESİ KUZEY KIBRIS’A DAVET EDİYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ITB Berlin 2019 Turizm Fuarı kapsamında Türkiye standında düzenlenen resepsiyona katılarak bir konuşma yaptı

Read more
910
11121314
75520

KUZEY KIBRIS, MITT MOSKOVA TURİZM FUARI'NDA YERİNİ ALDI.

Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetleri çerçevesinde Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da 12-14 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenmekte olan MITT Moskova Turizm fuarına katıldı.
 

Read more
151617
18
75842

TÜRSAB, KITOB VE KITSAB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROKOLÜ İMZALANDI.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) ve Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) arasında imzalanan iş birliği protokolünün törenine katıldı.

Read more
19
76017

ATAOĞLU, DÜNYA TURİZM YAZARLARI VE GAZETECİLERİ DERNEĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Turizm ve Çevre Baknı Fikri Ataoğlu, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (FIJET) Baskanı Tijani Haddad, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede ile Prof. Dr. Olgun Çiçek eşliğinde 15 kişilik bir heyeti kabul etti.

Read more
202122
76293

21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜNÜNDE GENÇLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeni ile etkinlik düzenledi.

Read more
2324
25262728293031
1234567