BAKAN ÜSTEL, HAK-SEN, KTAMS VE KAMU-İŞ YETKILILERINI KABUL ETTI

BAKAN ÜSTEL, HAK-SEN, KTAMS VE KAMU-İŞ YETKILILERINI KABUL ETTI

Bakan Üstel: “Devletimizin geleceği için, işbirliklerine her zaman açığız”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, HAK-SEN, KTAMS ve KAMU-İŞ sendikalarının Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmasında, kamunun, kamu personelinin ve genelde de devletin geleceği için, her türlü işbirliğine, yapıcı eleştiri ve alternatif fikirlere her zaman açık olacaklarını belirterek, el birliği ile en güzelini ortaya koymak adına, sendikalarla istişare ve işbirliği içerisinde olmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.

Üstel, Ülkenin lokomotif sektörü olan turizm ve bu sektörde çalışan gerek kamu gerekse de özel sektör çalışanlarının, çalışma koşullarının iyi olması gerektiğini, çalışma ortamlarının iyi olması neticesinde çalışanların özelde turizme genelde de ülke ekonomisine daha büyük katkı sağlanacağını belirtti.

Bu noktada, çalışanların çalışma koşullarının iyileştirilmesi adına, sivil toplum kuruluşlarıyla her türlü işbirliğine ve diyaloğa açık olduklarının altını çizdi.

Türkmen: “Herkes elini taşın altına koymalı”
Bakan Üstel ilk olarak, Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN) Başkanı İzzet Türkmen ve Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan, HAK-SEN heyetini kabul etti.

Ülke ekonomisine büyük katkıları bulunan turizm sektörünün daha iyi noktalara gelebilmesi için atılacak adımlara destek olacaklarını belirten Türkmen, ülkenin zor şartlardan geçtiğini ve herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.
Sendikanın faaliyetleri hakkında da bilgi veren Türkmen, her geçen yıl istikrarlı bir şekilde büyüdüklerini ve bazı kurumlarda yetkili sendika durumuna geldiklerini de belirtti.

Bengihan: “Kamu yararına, işbirliklerine hazırız” 
Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, HAK-SEN heyeti kabulünün ardıdnan, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan ve Sendika Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyeti kabul ederek bir süre görüştü.
Kabulde konuşan KTAMS Başkanı Güven Bengihan, ziyaretlerinin amacının Bakan Üstel’e yeni görevinde başarılar dilemek ve kamu yararına olacak her türlü çalışmada, kamu personelinin menfaatine olacak her türlüğ işbirliklerine hazır olduklarını iletmek olduğunu belirtti.
Sendika olarak anlayışlarının sadece eleştirmek değil, eleştirilen konulara alternatifler de üreterek sunmak olduğuna dikkati çeken Bengihan, her zaman işbirliği ve diyalogdan yana olduklarını belirtti.

Serdaroğlu: “Sorumlu sendikacılık anlayışındayız” 
Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Kamu İşçileri Sendikası (KAMU-İŞ) Başkanı Ahmet Serdaroğlu ve Sendika Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.

Kabulde konuşan Kamu-İş sendikası Başkanı ahmet Serdaroğlu, Bakan Üstel’e bakanlık görevinde başarılar diledi. Bakan Üstel’in, daha önce de Turizm Bakanlığı görevinde bulunmasından dolayı, sorunlara ve eksiklikler kısa süre içerisnde çözüm getireceğine olan inancını belirtti.
Serdaroğlu, Kamu’da çalışan işçilerin, çalışma koşullarının, verimlilikle aynı oranda olduğuna dikkati çekerek, her zaman diyalog ve işbirliği ile oluşabilecek sorunların aşılabileceğine inandıklarını, bunu da sorumlu sendikacılık anlayışında olmalarından ileri geldiğini belirtti.


 

Print
Posted: Jul 15, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«August 2020»
MonTueWedThuFriSatSun
27
EVREN, TÜRKİYE'DE KAZA GEÇİREN MEHMETÇİKLER İÇİN TAZİYE VE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI YAYIMLADI

EVREN, TÜRKİYE'DE KAZA GEÇİREN MEHMETÇİKLER İÇİN TAZİYE VE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI YAYIMLADI

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, Türkiye'de kaza sonucu şehit olan ve yaralanan Mehmetçikler için taziye mesajı yayımladı.

Read more
2829
Mevcut müzik izinleri, bayram süresince de geçerli olacak

Mevcut müzik izinleri, bayram süresince de geçerli olacak

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi tarafından verilmiş olan müzik izinleri, Kurban Bayramı için de geçerli olacak.

 

 

 

Read more
30
EVREN: “BAYRAM BİZLERE MORAL OLACAK”

EVREN: “BAYRAM BİZLERE MORAL OLACAK”

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Bakanlık personelini de ziyaret eden Evren, çalışanlar ile bayramlaştı.

Read more
311
EVREN, 1 AĞUSTOS TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI DOLAYISI İLE MESAJ YAYIMLADI

EVREN, 1 AĞUSTOS TOPLUMSAL DİRENİŞ BAYRAMI DOLAYISI İLE MESAJ YAYIMLADI

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı Dolayısı ile mesaj Yayımladı.

Read more
2
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456