Antalya ile işbirliği çalışmaları hızlandırılıyor.

Antalya ile işbirliği çalışmaları hızlandırılıyor.

Antalya ile işbirliği çalışmaları hızlandırılıyor.

Ataoğlu: “Ülkemizde alternatif turizm modelleri artırılacak”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 8. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılmak üzere geldiği Antalya’da turizm sektörünün önümüzdeki 10 yıl içinde nasıl şekilleneceğini görmek adına bazı sivil toplum örgütleri ile toplantılar gerçekleştirdi.

Ataoğlu, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Gül Ege ve Alternatif Turizm Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelerek Antalya ile KKTC arasında yapılabilecek işbirliği seçeneklerini görüşürken, alternatif turizm modellerinin artırılması yönünde girişimde bulundu.

Yapılan görüşmelerde Antalya ile KKTC’nin ortak proje ile iki destinasyon şeklinde pazarlanması konusunda çeşitli somut fikirler üretildi, bunun yanı sıra turizm sektöründe yeni proje üretebilmesi, tanıtım ve yeni turizm modellerinin yaratılması ile ilgili çalışma başlatılması da kararlaştırıldı.

Antalya ile Kuzey Kıbrıs’ın turizmde gerek hava yolu ile gerekse deniz yolu ile turistlerin iki ülkeyi birden ziyaret etmesinin doğru bir adım olabileceğini ifade eden Ataoğlu, İngiltere’den Ercan’a gelecek yolcuların Antalya üzerinden touch down yaparak söz konusu düşüncenin hayata geçebileceğini de ifade etti.

ALTERNATİF TURİZM SEÇENEKLERİ ARTIRILMALI

Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu, turizmde sadece deniz, kum ve güneşin pazarlanmadığını ifade ederek, ülkede yapılan alternatif turizm modellerinin daha cazip bir duruma geldiğini söyledi.

Alternatif Turizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ile Antalya Aquarium’da bir toplantı gerçekleştiren Ataoğlu, söz konusu kişilerin işlettiği; teleferik, kum heykel müzesi, çamur banyosu ve Akvaryum gibi alternatif turizm işletmeleri hakkında bilgiler aldı.

Yılda 4 milyon kişinin ziyaret ettiği alternatif turizm işletmelerinin KKTC’de de olması konusunda yapılan görüşmelerde konuşan Bakan Ataoğlu, sürdürülebilir bir turizm modeli için ülkenin alternatif turizm modellerine ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Ataoğlu, Alternatif turizm derneği ve işletmecilerinin gerek KKTC’deki işletmelerle, gerekse yeni yatırım alanları yaratılarak söz konusunu işletmelerin ülkemize yatırım yapmalarını sağlamak için adım atılacağını da belirtti.

Görüşülen söz konusu projelerin gerçekleşmesi adına iki tarafın teknik ekipleri bir ön çalışma yaparak projelerin geliştirilip detay çalışmalarını yapmaları, yapılan çalışmaların ardından gerek KKTC’de, gerekse Antalya’da yapılacak teknik toplantılar ile işbirliği çalışmalarının hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Print
Posted: Nov 30, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«March 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
25262728123
4
74538

KUZEY KIBRIS BERLİN’E GİRNE KALESİ İLE GİDİYOR...

Ataoğlu: “HEDEF YENİ ALMAN TURİST PROFİLİ”

Read more
567

KUZEY KIBRIS, BERLİN’DE YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATAOĞLU: “HEDEFİMİZ ALMAN TURİSTİ ARTIRMAK

Read more
8
74943

Ataoğlu: HERKESİ KUZEY KIBRIS’A DAVET EDİYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ITB Berlin 2019 Turizm Fuarı kapsamında Türkiye standında düzenlenen resepsiyona katılarak bir konuşma yaptı

Read more
910
11121314
75520

KUZEY KIBRIS, MITT MOSKOVA TURİZM FUARI'NDA YERİNİ ALDI.

Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetleri çerçevesinde Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da 12-14 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenmekte olan MITT Moskova Turizm fuarına katıldı.
 

Read more
151617
18
75842

TÜRSAB, KITOB VE KITSAB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROKOLÜ İMZALANDI.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) ve Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) arasında imzalanan iş birliği protokolünün törenine katıldı.

Read more
19
76017

ATAOĞLU, DÜNYA TURİZM YAZARLARI VE GAZETECİLERİ DERNEĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Turizm ve Çevre Baknı Fikri Ataoğlu, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (FIJET) Baskanı Tijani Haddad, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede ile Prof. Dr. Olgun Çiçek eşliğinde 15 kişilik bir heyeti kabul etti.

Read more
202122
76293

21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜNÜNDE GENÇLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeni ile etkinlik düzenledi.

Read more
2324
25262728293031
1234567