Çevre Koruma Dairesi Müdürü Aktolgalı, haftasonu Karpaz’da ölü bulunan eşek ile ilgili açıklamada bulundu

Çevre Koruma Dairesi Müdürü Aktolgalı, haftasonu Karpaz’da ölü bulunan eşek ile ilgili açıklamada bulundu

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı geçtiğimiz haftasonu Karpaz bölgesindeki bir eşeğin öldürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Basında ve sosyal medyada Karpaz bölgesindeki ‘eşekler zehirleniyor’ iddialarınıyanıtlayan Aktolgalı, zehirlenme gibi bir durumun olmadığını söyledi.

Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı, konu ile ilgili olarak hafta sonu bölgede av tüfeği ile bir eşeğin vurulduğunu ifade ederek, polisin soruştumasınının sürdüğünü belirtti.

Çevre koruma Dairesi’nin Karpaz bölgesinde 15 personelinin bulunduğunu dile getiren Aktolgalı, bölgede eşeklerin zehirlenerek öldürüldüğünün doğru olmadığını kaydetti.

Üzücü olayın, koruma alanı dışında ava açık bölgede yaşandığına değinen Aktolgalı, bariyerli bölge dışında yaşanan olay sonrasında Veteriner Dairesi hekimlerininpolis gözetiminde otopsi yaptığını ve otopsi sonucunda eşeğin av tüfeğı tarafından vurulduğunun anlaşıldığını söyledi.

İddia edildiği gibi bölgede 100 adet eşşeğin bulunmadığına da değinen Aktolgalı, Ziyamet’ten, Dipkarpaz’a kadar 2000 adet eşek bulunduğunu, eşeklere sadece Çevre Koruma Dairesi’nin değil, tüm vatandaşların sahip çıkıp koruması gerektiğini de belirtti.

Bunu yapan yada yapanların tespit edilmesi için çalışmaların sürdüğünü de söyleyen Aktolgalı, Çevre Koruma Dairesi olarak yasanın öngördüğü cezai işlemlerinde anında başlatılacağını da vurguladı.

KAVŞAKLARDA BROŞÜR DAĞITILACAK

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi 1 Aralık 2018 tarihinden itibaren market poşetlerinin ücretli olması ile ilgili bilgilendirici brojürler dağıtacak.

Yarın sabah tüm ilçelerde başlayacak olan etkinlik çerçevesinde, belirlenen kavşaklardave market önlerinde konu ile bilgilendirici broşürler dağıtılacak.

Print
Posted: Nov 22, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910
66995

KKTC Turizmi Hollanda’da Tanıtılıyor

Ataoğlu, “Hollanda pazarı Avrupa’daki en değerli pazarlarımızdan”
Read more
111213
1415
67328

ATAOĞLU: “GENÇLERİNİN KKTC’DEN BAĞLARINI KOPARMAMALARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İngiltere’den gelen Türk Toplumu Futbol Federasyonu As Başkanı Osman Ercen ve Yeniboğaziçi Londra Futbol Takımı Başkanı Erdoğan Baca’yı kabul etti.

Read more
161718
67614

ATAOĞLU, ENGELLİ HİZMETLERİ KOORDİNASYON KURULU TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

ATAOĞLU: “ENGELLİ BİREYLERİN PLAJLARA, DENİZLERE, MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞLERİ KOLAYLAŞTIRILACAK”

Read more
1920
21222324252627
28293031123
45678910