Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi yeni bir uygulamaya gidiyor

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi yeni bir uygulamaya gidiyor

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi, kağıt ve karton atıkların geri dönüşümde kullanılabilesi için bir etkinlik kampanyası başlatıyor. 

Atık kağıt ve kartonların ayrı olarak toplanması ve halkın bilinçlendirilmesi amacı ile Çevre Koruma Dairesi, Taşkent Doğa Parkı, Lefkoşa Polifonik Lions Derneği ve Greenwise Ltd. işbirliğinde 20 Ekim Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek etkinlikte farkındalık yaratılması da amaçlanıyor. 

Atık kağıt ve kartonlar geri dönüştürülebilen ve ekonomik değere sahip bir hammadde olduğundan dolayı ayrı toplanması, çevre bilincinin geliştirilmesi ve atık kağıt ve kartonların çöpe atılmasının önüne geçilmesi sağlanacaktır. 

İLK ETKİNLİK LEFKOŞA’DA 


Lefkoşa’da Metropol Süpermarket’in arka tarafında bulunan belediyeye ait park yerinde yapılacak olan ilk etkinlikte atık kağıt ve karton toplama aracı gün boyunca söz konusu bölgede bekletilecek ve tüm vatandaşlar evlerinde bulunan kağıt ve karton atıklarını çöp torbaları içerisinde araca atabilecekler.

Etkinlikler bundan sonra farklı bölgelerde düzenli olarak yapılacak olup halka duyurulacaktır. Vatandaşlar evlerinde bulunan kağıt ve karton atıklarını  biriktirerek haftasonları belirlenecek noktalara teslim edebileceklerdir.

Print
Posted: Oct 19, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x