ATAOĞLU, CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI YALÇIN TOPÇU İLE GÖRÜŞTÜ

ATAOĞLU, CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI YALÇIN TOPÇU İLE GÖRÜŞTÜ

Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’da bulunan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyaret Sırasında Bakan Ataoğlu’na KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Bakanlık Müsteşarı İsmet Esenyel, Özel Kalem Müdürü Türker Yüksel ve Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı eşlik etti.

Görüşmede konuşan Bakan Ataoğlu, Turizm alanındaki son gelişmeleri aktarırken, ülkede yeni açılan hoteller ile birlikte 25 bin yatak kapasitesine ulaşıldığını ifade etti.

Ataoğlu, göreve geldikten sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Anavatan Türkiye’nin çeşitli illerinde daha iyi tanıtmak için bir çalışma başlattıklarından bahsederek, belirli illerde ‘Kuzey Kıbrıs’ günleri adı altında etkinlikler düzenlediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Anadolujet’in KKTC seferlerini artırması ve ek seferler koyması ile birlikte bilet fiyatlarında da bir düşüş beklediklerini belirten Ataoğlu, ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu süreçte bu adımın çok yerinde olduğunu ifade etti.

Bakan Ataoğlu, Gaziveren bölgesinde turizme yönelik olarak düşünülen bir projenin olduğundan da bahsederek, projenin videosunu Topçu’ya izletti.

Anavatan Türkiye’nin desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini söyleyen Atatoğlu, birlik ve beraberlik içerisinde yeni projelere imza atacaklarını da sözlerine ekledi.

TOPÇU

Topçu ziyaretten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:
“KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Fikri Ataoğlu Bey’i anavatanında, milletin evinde, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ağırlamış olmaktan bahtiyar oldum. Kendilerine nazik ziyaretleri için en kalbi teşekkürlerimi arz ediyor, anavatanlarına ve milletin evine hoş gelmiş, sefalar getirmişler diyorum”

“HER ZAMAN KIBRIS TÜRKÜNÜN YANINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Halkımızın referandumda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ‘evet’ demesi sonrasında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde,%52.60 oy oranı ile doğrudan milli irade tarafından Devlet Başkanı olarak seçilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ikinci resmî ziyaretini KKTC’ye yapmış ve bütün dünyanın duyacağı ve anlayacağı bir dille şunları söylemişlerdi: “Kıbrıs milli davamız, Kıbrıs'ta adil ve kalıcı bir çözüm bulunması da gayemizdir. Önümüzdeki dönemde KKTC'yi Doğu Akdeniz'de bir çekim merkezine dönüştürerek, kişi başına düşen milli geliri iki katına çıkarmak ilk hedefimizdir. Her zaman Kıbrıs Türkü’nün yanında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. “

“Türkiye Cumhuriyeti ve seksen iki milyon Türk halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gösterdiği bu hedefler doğrultusunda çalışmakta ve vermiş olduğu sözün de arkasında durmakta kararlı olduğunu bu ziyaret vesile ile ifade etmek isterim.” diye konuştu

Görüşmenin ardından karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

Print
Posted: Oct 12, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910
66995

KKTC Turizmi Hollanda’da Tanıtılıyor

Ataoğlu, “Hollanda pazarı Avrupa’daki en değerli pazarlarımızdan”
Read more
111213
1415
67328

ATAOĞLU: “GENÇLERİNİN KKTC’DEN BAĞLARINI KOPARMAMALARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İngiltere’den gelen Türk Toplumu Futbol Federasyonu As Başkanı Osman Ercen ve Yeniboğaziçi Londra Futbol Takımı Başkanı Erdoğan Baca’yı kabul etti.

Read more
161718
67614

ATAOĞLU, ENGELLİ HİZMETLERİ KOORDİNASYON KURULU TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

ATAOĞLU: “ENGELLİ BİREYLERİN PLAJLARA, DENİZLERE, MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞLERİ KOLAYLAŞTIRILACAK”

Read more
1920
21222324252627
28293031123
45678910