ATAOĞLU, CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI YALÇIN TOPÇU İLE GÖRÜŞTÜ

ATAOĞLU, CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI YALÇIN TOPÇU İLE GÖRÜŞTÜ

Resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’da bulunan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyaret Sırasında Bakan Ataoğlu’na KKTC Ankara Büyükelçisi Kemal Köprülü, Bakanlık Müsteşarı İsmet Esenyel, Özel Kalem Müdürü Türker Yüksel ve Çevre Koruma Dairesi Müdürü Abdullah Aktolgalı eşlik etti.

Görüşmede konuşan Bakan Ataoğlu, Turizm alanındaki son gelişmeleri aktarırken, ülkede yeni açılan hoteller ile birlikte 25 bin yatak kapasitesine ulaşıldığını ifade etti.

Ataoğlu, göreve geldikten sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Anavatan Türkiye’nin çeşitli illerinde daha iyi tanıtmak için bir çalışma başlattıklarından bahsederek, belirli illerde ‘Kuzey Kıbrıs’ günleri adı altında etkinlikler düzenlediklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Anadolujet’in KKTC seferlerini artırması ve ek seferler koyması ile birlikte bilet fiyatlarında da bir düşüş beklediklerini belirten Ataoğlu, ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu süreçte bu adımın çok yerinde olduğunu ifade etti.

Bakan Ataoğlu, Gaziveren bölgesinde turizme yönelik olarak düşünülen bir projenin olduğundan da bahsederek, projenin videosunu Topçu’ya izletti.

Anavatan Türkiye’nin desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini söyleyen Atatoğlu, birlik ve beraberlik içerisinde yeni projelere imza atacaklarını da sözlerine ekledi.

TOPÇU

Topçu ziyaretten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:
“KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Fikri Ataoğlu Bey’i anavatanında, milletin evinde, Cumhurbaşkanlığı külliyesinde ağırlamış olmaktan bahtiyar oldum. Kendilerine nazik ziyaretleri için en kalbi teşekkürlerimi arz ediyor, anavatanlarına ve milletin evine hoş gelmiş, sefalar getirmişler diyorum”

“HER ZAMAN KIBRIS TÜRKÜNÜN YANINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Halkımızın referandumda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ‘evet’ demesi sonrasında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde,%52.60 oy oranı ile doğrudan milli irade tarafından Devlet Başkanı olarak seçilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ikinci resmî ziyaretini KKTC’ye yapmış ve bütün dünyanın duyacağı ve anlayacağı bir dille şunları söylemişlerdi: “Kıbrıs milli davamız, Kıbrıs'ta adil ve kalıcı bir çözüm bulunması da gayemizdir. Önümüzdeki dönemde KKTC'yi Doğu Akdeniz'de bir çekim merkezine dönüştürerek, kişi başına düşen milli geliri iki katına çıkarmak ilk hedefimizdir. Her zaman Kıbrıs Türkü’nün yanında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. “

“Türkiye Cumhuriyeti ve seksen iki milyon Türk halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gösterdiği bu hedefler doğrultusunda çalışmakta ve vermiş olduğu sözün de arkasında durmakta kararlı olduğunu bu ziyaret vesile ile ifade etmek isterim.” diye konuştu

Görüşmenin ardından karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

Print
Posted: Oct 12, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«March 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
25262728123
4
74538

KUZEY KIBRIS BERLİN’E GİRNE KALESİ İLE GİDİYOR...

Ataoğlu: “HEDEF YENİ ALMAN TURİST PROFİLİ”

Read more
567

KUZEY KIBRIS, BERLİN’DE YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATAOĞLU: “HEDEFİMİZ ALMAN TURİSTİ ARTIRMAK

Read more
8
74943

Ataoğlu: HERKESİ KUZEY KIBRIS’A DAVET EDİYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ITB Berlin 2019 Turizm Fuarı kapsamında Türkiye standında düzenlenen resepsiyona katılarak bir konuşma yaptı

Read more
910
11121314
75520

KUZEY KIBRIS, MITT MOSKOVA TURİZM FUARI'NDA YERİNİ ALDI.

Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetleri çerçevesinde Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da 12-14 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenmekte olan MITT Moskova Turizm fuarına katıldı.
 

Read more
151617
18
75842

TÜRSAB, KITOB VE KITSAB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROKOLÜ İMZALANDI.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) ve Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) arasında imzalanan iş birliği protokolünün törenine katıldı.

Read more
19
76017

ATAOĞLU, DÜNYA TURİZM YAZARLARI VE GAZETECİLERİ DERNEĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Turizm ve Çevre Baknı Fikri Ataoğlu, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (FIJET) Baskanı Tijani Haddad, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede ile Prof. Dr. Olgun Çiçek eşliğinde 15 kişilik bir heyeti kabul etti.

Read more
202122
76293

21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜNÜNDE GENÇLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeni ile etkinlik düzenledi.

Read more
2324
25262728293031
1234567