KKTC TURİZMİ BURSA'DA TANITILIYOR

KKTC TURİZMİ BURSA'DA TANITILIYOR

KKTC TURİZMİ BURSA'DA TANITILIYOR

-Esenyel: "Kuzey Kıbrıs, medeniyetlere ev sahipliği yapan çok kültürün ve tarihsel yapının yer aldığı güzel bir ada"

Turizm ve Çevre Bakanlığı ülkenin tanıtılması ve turizm sektörünün pazarlanması konusunda yürütülen tanıtım günleri etkinliklerine Bursa’da devam ediyor.
Bakanlık tarafından gerçekleştirilen tanıtım günleri kapsamında Türk Hava Yolları, KITOB, KITSAB ve ülke turizm sektör temsilcileri işbirliğinde ‘KKTC Turizm Tanıtım Günleri Etkinliği’ düzenlendi.

SEVİNDİK

Bursa Hilton Hotel’de yer alan etkinlikte ilk konuşmayı yapan Türk Hava Yolları Temsilcisi Nadire Sevindik, etkinlikteki amaçlarının Bursa ile KKTC arasında bir bağ kurmak ve turizm alanında ki işbirliğini artırmak olduğunu kaydetti.

EKER

Bursa Turizm Platformu Başkanı Hasan Eker de, Kıbrıs’ın sadece eğlence merkezi olmadığını aynı zamanda gastronomi, deniz, tarihsel dokusu ve artık sağlık sektörünün de merkezi haline geldiğin ifade ederek, KKTC’ye giden turistlerin kendilerini ülkelerinde gibi hissettiklerini söyledi.

SARAÇOĞLU

TÜRSAB Yöre Temsil Kurulu Başkanı Murat Saraçoğlu da, iki ülke arasında turizm sektöründe yürütülen işbirliğinin önemine değinerek, KKTC ile her zaman iyi bir ilişki içerisinde olduklarını, bu iyi ilişkilerin her zaman turizme olumlu yansıyacağını belirtti.

GEDİK

Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Gedik ise Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye için büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin cennetten bir ada olduğunu dile getirdi.

ESENYEL

Etkinlikte son olarak konuşan Turizm ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı İsmet Esenyel de, Bursa ile KKTC arasında kurulan işbirliği köprüsünün turizm açısından önemine değinerek, ülkede sadece eğlence sektörünün olmadığını, medeniyetlere ev sahipliği yapan çok kültürün ve tarihsel yapının da yer aldığını anlattı.

Sağlık sektörünün yanı sıra denizi, doğası, kültürel yapısı ile yöresel mutfağı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne olan ilginin her geçen gün devam ettiğini kaydeden Esenyel, ülkeyi ziyaret eden turist sayısının büyük bir çoğunluğunun Türkiye’den gelen turistler olduğunu söyledi.
Yapılacak olan işbirlikleri sayesinde Türkiye’den gelen turist sayısını daha da artırmayı hedeflediklerini ifade eden Esenyel, bu konuda tur öpratörlerine çok büyük görevler düştüğünü belirtti.

Paket programlar doğrultusunda 3 gün Bursa, 4 gün Kuzey Kıbrıs gibi alternatiflerin de olabileceğine değinen Esenyel, iyi niyetler güzel projelere imza atabileceklerini söyledi.
Konuşmaların ardından etkinlik, THY ve KKTC’nin tanıtım videolarının izlenmesiyle devam etti.

Etkinliğin ikinci bölümünde ise ülke turizm sektör temsilcileri ile Bursa Sektör temsilcileri bir araya gelerek turizm açısından nasıl bir işbirliğinin yapılabilineceğini ele aldılar.

Etkinliğe Bursa ve bölgesinden 30 acente katılırken, ülkemizden gelen sektör temsilcileri ile birlikte bire bir oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirildi.

Print
Posted: Aug 13, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«March 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
25262728123
4
74538

KUZEY KIBRIS BERLİN’E GİRNE KALESİ İLE GİDİYOR...

Ataoğlu: “HEDEF YENİ ALMAN TURİST PROFİLİ”

Read more
567

KUZEY KIBRIS, BERLİN’DE YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

ATAOĞLU: “HEDEFİMİZ ALMAN TURİSTİ ARTIRMAK

Read more
8
74943

Ataoğlu: HERKESİ KUZEY KIBRIS’A DAVET EDİYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, ITB Berlin 2019 Turizm Fuarı kapsamında Türkiye standında düzenlenen resepsiyona katılarak bir konuşma yaptı

Read more
910
11121314
75520

KUZEY KIBRIS, MITT MOSKOVA TURİZM FUARI'NDA YERİNİ ALDI.

Kuzey Kıbrıs’ın bir turizm markası olarak yurt dışında tanıtılması faaliyetleri çerçevesinde Turizm ve Çevre Bakanlığı, ITB Berlin Turizm Fuarı’nın ardından Rusya’nın başkenti Moskova’da 12-14 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenmekte olan MITT Moskova Turizm fuarına katıldı.
 

Read more
151617
18
75842

TÜRSAB, KITOB VE KITSAB ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROKOLÜ İMZALANDI.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Kıbrıs Türk Otelciler Birliği (KITOB) ve Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) arasında imzalanan iş birliği protokolünün törenine katıldı.

Read more
19
76017

ATAOĞLU, DÜNYA TURİZM YAZARLARI VE GAZETECİLERİ DERNEĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Turizm ve Çevre Baknı Fikri Ataoğlu, Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (FIJET) Baskanı Tijani Haddad, Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (ATURJET) Başkanı Delal Atamdede ile Prof. Dr. Olgun Çiçek eşliğinde 15 kişilik bir heyeti kabul etti.

Read more
202122
76293

21 MART DÜNYA DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜNÜNDE GENÇLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü nedeni ile etkinlik düzenledi.

Read more
2324
25262728293031
1234567