“Çevre ve Bisiklet Şenliği” düzenlendi

5 Haziran Dünya Çevre Günü ve 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla dün Turizm ve Çevre Bakanlığı’nda düzenlenen etkinliğe Bisiklet Severler Derneği Başkanı Hüseyin Akcan, DP Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Gencay Eroğlu ve Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu katıldı.

Etkinlikte ilk olarak Turizm ve Çevre Bakanlığı’nda toplanan bisiklet severler, Bakanlıktan hareket ederek şehir içinde belirlenen parkurda bisikeltleri ile keyifli bir sürüş yaptı.

“Çevre Kirliliğini Önlemek İçin Pedal Çevirelim” sloganı ile yapılan etkinlikte bisiklet sürüşünün ardından Hasan Özer ve Full Band Grubu şarkıları ile etkinliğe katılanlara keyifli saatler yaşattı.

Bakan Ataoğlu etinlikte yaptığı konuşmada 3 Haziran Bisiklet Günü ve 5 Haziran Dünya Çevre gününü ilk kez bir arada kutladıklarını ifade ederek amaçlarının çevre sorunlarına karşı farkındalığı artırmak olduğunu belirtti.

Ülkemizin tabii alanlar bakımından dünyanın en önemli alanlarından birisi olduğunu belirten Atatoğlu, bu hazinelerin, gelecek kuşakların ihtiyaçları gözetilerek korunmasına yönelik çevre yönetim sistemleri oluşturulmasının, hem ülkemiz hem de dünyamız için bir sorumluluk olduğunu ifade etti.

Çevre konusunun bir eğitim meselesi olduğunu, bu sorunun sadece Bakanlığın veya tek başına bir kurumun başarabileceği bir iş olmadığını vurgulayan Ataoğlu, tüm kişi ve kurumların birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Ataoğlu konuşmasının sonunda bu bilincin oluşturulması adına katkı koyan Çevre Koruma Dairesi personeline ve Bisiklet Severler Derneği’ne de teşekkür ederek böylesi etkinliklerin artarak devam etmesi gerekdiğine dikkat çekti.

Print
Posted: Jun 6, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910
66995

KKTC Turizmi Hollanda’da Tanıtılıyor

Ataoğlu, “Hollanda pazarı Avrupa’daki en değerli pazarlarımızdan”
Read more
111213
1415
67328

ATAOĞLU: “GENÇLERİNİN KKTC’DEN BAĞLARINI KOPARMAMALARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İngiltere’den gelen Türk Toplumu Futbol Federasyonu As Başkanı Osman Ercen ve Yeniboğaziçi Londra Futbol Takımı Başkanı Erdoğan Baca’yı kabul etti.

Read more
161718
67614

ATAOĞLU, ENGELLİ HİZMETLERİ KOORDİNASYON KURULU TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

ATAOĞLU: “ENGELLİ BİREYLERİN PLAJLARA, DENİZLERE, MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞLERİ KOLAYLAŞTIRILACAK”

Read more
1920
21222324252627
28293031123
45678910