Ataoğlu’na Tanıtma Ödülü....

Ataoğlu’na Tanıtma Ödülü....

Ataoğlu’na Tanıtma Ödülü....

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 14. Kent ve Yaşam Ödülleri töreninde Turizm Tanıtma ödülü aldı.
Sanko Holding ana sponsorluğunda, İstanbul’da düzenlenen 14. Kent ve Yaşam Ödülleri törenine, kamu, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasının temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.
Aralarında bilim insanları, kentleşme uzmanları ve sivil toplum örgütü önderlerinin yer aldığı 40 kişilik jüri tarafından belirlenen ödüller, bu alandaki en uzun soluklu etkinlik olarak gösteriliyor.
Gazeteci Celal Toprak tarafından, kanalekonomi'de yayınlanan Kent ve Yaşam programı kapsamında verilmekte olan ödüller, alanında oscar olarak nitelendiriliyor. Proje üretmiş kişi ve kurumları yüreklendirmek ve onurlandırmak amacıyla verilmekte olan Geleneksel Kent ve Yaşam Ödülleri, doğru iş yapmış kişi ve kurumların buluşma noktası haline geldi
Juri gerekçeli kararında “Her taraftan ambargo ile sıkıştırılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni turizm ile önce Türkiye'ye açma çalışmalarını başlattınız. Sonra Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımı gibi önemli bir görevi üstlendiniz. Kuzey Kıbrıs sizin bakanlığınız döneminde daha çok ilgi gören bir ülke haline geldi” ibarelerine yer verildi.
“Ülkemizin de Dünya’nın da en önemli sorunlarının başında çevre geliyor. Ekonomi biliminin yegane amacı, bugünkü kuşağın ihtiyaçlarını gelecek kuşakların ihtiyaçlarını bozmadan karşılamak olduğu yatsınamaz bir gerçektir” diyerek sözlerine başlayan Turizm Ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çevrenin bütün canlıların yaşamında önemli bir rol oynadığını, Nüfus artışı, kentleşme, sanayileşme gibi faktörler çevre kirliliğinin artmasında önemli bir etken olduğunu söyledi.

Çevre sorunlarının özellikle geçen yüzyılın ikinci yarısından itibaren Dünya gündemini işgal eden büyük sorunların başını çektiğini ifade eden Ataoğlu, Nüfus artışı, kentleşme ve sanayileşmenin hızlanması gibi faktörler dolayısıyla çevreye bırakılan atıkların miktarında ve türlerinde artış olduğunu ifade etti.

Çevre kirliliğinin boyutları ve zararlı etkilerinin artması kalkınma ve büyüme çabalarında çevre konusuna olan duyarlılığı artırdığını, bu çabaların özellikle gelecek nesillerin ihtiyaçlarını tehlikeye düşürmeden bugünkü neslin ihtiyaçlarını karşılamak olarak ifade edilen “sürdürülebilir kalkınma” kavramının gerek ulusal ve gerekse uluslararası boyutta önem kazanmasına neden olduğunu ifade etti.
Başta turizmde olmak üzere hayatın her alanında sürdürülebilirliğin ancak sağlıklı bir çevrede mümkün olacağının altını çizen Ataoğlu, Devletlerin politikalarını bu gerçeklere göre belirlemesi, önlemler alması ve gereken adımların atılarak yaşanabilir kentler ile yaşanabilir bir ülke yaratmak adına gayret göstermeleri gerektiğini söyledi.

Konuşmasının sonunda Kuzey Kıbrıs’tan selamlar getirdim diyen Ataoğlu, Türkiye’nin değişik bölgelerinde tanıtma çalışmalarının ara vermeden devam edeceğini belirtti. 

Print
Posted: May 14, 2018,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

«January 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
31123456
78910
66995

KKTC Turizmi Hollanda’da Tanıtılıyor

Ataoğlu, “Hollanda pazarı Avrupa’daki en değerli pazarlarımızdan”
Read more
111213
1415
67328

ATAOĞLU: “GENÇLERİNİN KKTC’DEN BAĞLARINI KOPARMAMALARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İngiltere’den gelen Türk Toplumu Futbol Federasyonu As Başkanı Osman Ercen ve Yeniboğaziçi Londra Futbol Takımı Başkanı Erdoğan Baca’yı kabul etti.

Read more
161718
67614

ATAOĞLU, ENGELLİ HİZMETLERİ KOORDİNASYON KURULU TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

ATAOĞLU: “ENGELLİ BİREYLERİN PLAJLARA, DENİZLERE, MÜZE VE ÖREN YERLERİNE GİRİŞLERİ KOLAYLAŞTIRILACAK”

Read more
1920
21222324252627
28293031123
45678910