Herkes İçin Eğitim Engelsiz Turizm ve Yaşam Çalıştayı Yakın Doğu Üniversitesi Başladı

Herkes İçin Eğitim Engelsiz Turizm ve Yaşam Çalıştayı Yakın Doğu Üniversitesi Başladı

Bakan Fikri Ataoğlu: “Engelsiz turizm geliştirilmesi sayesinde engelli insanların ve ailelerin tatil yapması olanaklı kılınacaktır”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Center of Excellence, YDÜ Center of Excellence’a bağlı YDÜ Turizm Araştırmaları Merkezi, YDÜ Toplumsal Araştırma ve Geliştirme Merkezi, ve Yakın Doğu Enstitüsü işbirliği ile gerçekleştirilen " Herkes İçin Eğitim Engelsiz Turizm Ve Yaşam Çalıştayı"na katıldı.

Dünyada önemi her geçen gün artmakta olan turizmin ekonomik ve sosyokültürel döngülerle gelişen bir sektör olduğuna dikkat çeken KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ".Kuzey Kıbrıs denizi, güneşi, doğal güzellikleri ile tercih edilen turizm destorasyonlarından biri olmuştur. Her geçen yıl turist sayısının artmasını gözlemliyoruz. Önümüzdeki sezon da ciddi anlaşmalar yapıp ülkemizin turist sayısındaki artışı daha üst seviyelere çıkaracağız. Bu sayının giderek artması için bütün çalışmalar yapılıyor. Çağdaş toplum oluşurulmasında engelli vatandaşların yaşamın tüm kesimlerinde uyumlarının sağlanması çok önemli bir göstergedir. Engelli bireylerin sosyal hayata daha aktif katılımları için kamusal alanların ulaşılabilir ve erişilebilir duruma getirilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda engelsiz turizm yapabilmemiz adına görevlilerimizin bu konunun bilincinde olduğunu belirtmek isterim. Engelsiz turizm geliştirilmesi sayesinde engelli insanların ve ailelerin tatil yapması olanaklı kılınacaktır. Otellerin girişlerdeki ve çıkışlardaki engelli vatandaşlarımızın rahat hareket edebileceği imkanların sağlanması ile ilgili bütün girişimler yapılmıştır. Personel eğitimi ile ilgili engelli vatandaşlara ve ailelere davranış şeklinin nasıl olacağı yönünde eğitimler ve çalışmalar başlamıştır. Bu eğitimler ve çalışmalar gerek Turizm Bakanlığına ait OTEM ile gerekse bütün üniversitelerimizde alacağımız katkı sayesinde bu yerlerde çalışacak olan tüm personellerin eğitilmesi ve bu eksiklerin giderilmesi sağlanacaktır.Turizm ve Çevre Bakanlığı olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya ve her türlü iş birliğine hazır olduğumuzu burdan belirtmek isterim. Engelsiz turizm ve yaşam çalıştayını ve bu alandaki çalışmaların devamını temellilerim ve emeği geçen Yakın Doğu Üniversitesi çalışanlarına ve destek veren tüm sektör temsilci arkadaşlarıma teşekkür ederim." dedi.

Print
Posted: Apr 26, 2016,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Author: Hasan Dolek

«May 2022»
MonTueWedThuFriSatSun
252627
SERDARLI İLKOKULU'NA ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ.

SERDARLI İLKOKULU'NA ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ.

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi bünyesinde başlatılan “Yaban Hayatımızı Fark Ediyoruz Projesi kapsamında Serdarlı İlkokulu’nda Kuzey Kıbrıs’ın Yaban Hayatı konulu çevre eğitimi verildi. 

Read more
2829301
234567
ATAOĞLU: "HAYAT ANNELERİMİZ SAYESİNDE ANLAM KAZANIR"

ATAOĞLU: "HAYAT ANNELERİMİZ SAYESİNDE ANLAM KAZANIR"

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Anneler Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Read more
8
9101112131415
16
HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ BEĞENİ TOPLADI.

HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ BEĞENİ TOPLADI.

Ataoğlu: “Kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması önemli”

Read more
17
18-24 MAYIS MÜZELER HAFTASI.

18-24 MAYIS MÜZELER HAFTASI.

Nazım Ced: “18 Mayıs’ta müze ve ören yerleri ücretsiz ziyaret edilebilinecek”

Read more
18
ATAOĞLU, GÜZELYURT TREN YOLU MÜZESİ AÇILIŞINDA VURGULADI:

ATAOĞLU, GÜZELYURT TREN YOLU MÜZESİ AÇILIŞINDA VURGULADI:

“Gelirleriyle, cari açığın %60’ını karşılayan Turizm Bakanlığı, en az bütçeye sahip Bakanlık olmasından üzüntü duyuyorum”

Read more
19202122
23242526272829
303112345