TURİZM ALANINDA İŞBİRLİĞİ YAPILACAK.

TURİZM ALANINDA İŞBİRLİĞİ YAPILACAK.

Protokol, Başbakan Yardımcılığı toplantı salonunda Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haydar tarafından imzalandı.

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik  ve Çevre Bakanlığı ile Girne Amerikan Üniversitesi arasında eğitim, araştırma, ve uygulama hizmetlerinin yürütülebilmesi, bölgede ihtiyaç duyulan turizm hizmetlerinin daha etkin, kaliteli ve ulaşılabilir bir şekilde sunulabilmesi amacıyla imzalanan protokol, 27 nisan 2022 tarihinden itibaren yürürlüğe giriyor.

İmza töreninde basına açıklamada bulunan Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik  ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, üniversiteler ile böylesi işbirliği protokollerinin önemine vutgu yaparak, turizm sektörüne fayda sağlayacak her türlü projeye katkı koyacaklarını söyledi.

Ataoğlu, GAÜ yetkilileri ile Bakanlığa bağlı Otelcilik, Turizm, Eğitim Merkezi (OTEM) konusunda da turizm sektörüne ara eleman yetiştirme gibi konularda da işbirliği yapılabileceğini ifade ederek, amacın ülke ekonomisine ve istihdama fayda sağlamak olduğunu ifade etti.

İşbirliği protokolü kapsamında Turizm Haftası Kariyer Günlerinin 28-29 Nisan tarihleri arasında GAÜ’de düzenleneceğini de dile getiren Ataoğlu, Kariyer günlerinde Turizmin önde gelen isimlerinin öğrenciler ile bir araya gelerek, deneyimlerini paylaşacağını vurguladı.

Pandemi döneminde bir çok turizm çalışanının yurt dışına geri döndüğünü, bu nedenle turizmde eleman eksikliği yaşandığına değinen Ataoğlu, üniversiteler ile yapılan bu tür işbirliklerin öğrencileri turizm sektöründe çalışmaya teşvik edeceğini söyledi.

Ülkedeki tüm eğitim kurumları ile böylesi faydalı işbirliği protokolleri imzalamak için bakanlık olarak her zaman hazır olduklarını da ifade eden Ataoğlu, ülke turizmini eski günlerine döndürmek için el birliği ile hareket edeceklerini belirtti.
 

Print
Posted: Apr 28, 2022,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«May 2022»
MonTueWedThuFriSatSun
252627
SERDARLI İLKOKULU'NA ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ.

SERDARLI İLKOKULU'NA ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ.

Başbakan Yardımcılığı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi bünyesinde başlatılan “Yaban Hayatımızı Fark Ediyoruz Projesi kapsamında Serdarlı İlkokulu’nda Kuzey Kıbrıs’ın Yaban Hayatı konulu çevre eğitimi verildi. 

Read more
2829301
234567
ATAOĞLU: "HAYAT ANNELERİMİZ SAYESİNDE ANLAM KAZANIR"

ATAOĞLU: "HAYAT ANNELERİMİZ SAYESİNDE ANLAM KAZANIR"

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Anneler Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Read more
8
9101112131415
16
HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ BEĞENİ TOPLADI.

HALK DANSLARI GÖSTERİLERİ BEĞENİ TOPLADI.

Ataoğlu: “Kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması önemli”

Read more
17
18-24 MAYIS MÜZELER HAFTASI.

18-24 MAYIS MÜZELER HAFTASI.

Nazım Ced: “18 Mayıs’ta müze ve ören yerleri ücretsiz ziyaret edilebilinecek”

Read more
18
ATAOĞLU, GÜZELYURT TREN YOLU MÜZESİ AÇILIŞINDA VURGULADI:

ATAOĞLU, GÜZELYURT TREN YOLU MÜZESİ AÇILIŞINDA VURGULADI:

“Gelirleriyle, cari açığın %60’ını karşılayan Turizm Bakanlığı, en az bütçeye sahip Bakanlık olmasından üzüntü duyuyorum”

Read more
19202122
23242526272829
303112345