OTEM YILLAR SONRA İLK MEZUNLARINI VERDİ.

OTEM YILLAR SONRA İLK MEZUNLARINI VERDİ.

Turizm ve Çevre Bakanlığı tarafından, uzun yıllardan sonra aktif hale getirilerek eğitimlere başlayan Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Otelcilik Turizm Eğitim Merkezi (OTEM) Barista Eğitim Kurslarını tamamlayarak, uzun bir aradan sonra ilk mezunlarını verdi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun göreve gelmesiyle birlikte, Turizm sektörünün en büyük sıkıntısı haline gelen ara eleman eksikliğinin giderilmesi amacıyla, yıllardan sonra aktif hale getirilen OTEM, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı işbirliğinde başlattığı 3 haftalık “Barista Eğitim Kursları” tamamlandı. 

3 haftalık bir eğitim sürecinin ardından, yazılı, sözlü ve uygulama sınavlarını başarı ile tamamlayan kursiyerler, Barista sertifikalarını almaya hak kazandırlar. 

Eğitim sürecini başarı ile tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerler, eğitimin yanı sıra istihdam edilmeleri için gerekli çalışmalar da Bakanlık tarafından başlatılmıştır.

İstihdam talebi olan kursiyerlerden bir bölümünün Gazimağusa ve Lefkoşa bölgelerinde istihdam edilmeleri için gerekli çalışmaların başlatıldığı, bir bölümü ise, kendilerini geliştirmeleri açısından istemeleri halinde part-time olarak yönlendirme Bakanlığımız tarafından sağlanmıştır.

Ön büro, servis, baristalık, kat hizmetleri ve ayrıca sektörün talep edeceği ihtiyaç duyulan alanlara yönelik istihdam destekli eğitim projemiz devam edecektir.  

“Bu Topraklara Değer” sloganı ile başlatılan ve özellikle ülke gençlerinin ülke turizminde yerini alabilmesi, ülke gençlerinin istihdam edilebilmesi ve ayrıca sektörün en büyük sıkıntısı haline gelen ara eleman sorununun giderilmesi amacıyla başlatılan eğitim projelerine katılmak isteyenler için Turizm ve Çevre Bakanlığı müracaat kabul etmeye devam edecektir.

Print
Posted: Aug 26, 2021,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«September 2021»
MonTueWedThuFriSatSun
30
ATAOĞLU: TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ"

ATAOĞLU: TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ"

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Suriye’den sızan yakıtla ilgili açıklamada bulundu. 

Read more
3112345
678910
BEDİS PLAJI VE VENÜS PLAJI TEMİZLENDİ.

BEDİS PLAJI VE VENÜS PLAJI TEMİZLENDİ.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi, çevre temizlik etkinliklerini aralıksız sürdürüyor. Çevre bilincini artırmaya yönelik düzenlenen temizlik etkinlikleri her perşembe devam ediyor.
 

Read more
1112
131415
ATAOĞLU: “ÜLKE TURİZMİNİ 12 AYA YAYIYORUZ”

ATAOĞLU: “ÜLKE TURİZMİNİ 12 AYA YAYIYORUZ”

Pandemi sürecine rağmen turizm KKTC’nin lokomotif sektörü olmayı sürdürüyor.
 

Read more
16
BAKAN ATAOĞLU: “ESNAF İÇİN BİR UYANIŞ OLACAK!”

BAKAN ATAOĞLU: “ESNAF İÇİN BİR UYANIŞ OLACAK!”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Gazimağusa ve Girne esnafını ziyaret ederek, Eylül ayında başlayacak kış turizmi programı ile ilgili esnafa bilgi verdi...

Read more
171819
20212223242526
27282930123
45678910