ATAOĞLU: “RUM VE YUNAN SİYASİ YETKİLİLERİNİ DE ÜLKEMİZDE AĞIRLAMAKTAN MEMNUNİYET DUYARIZ”

ATAOĞLU: “RUM VE YUNAN SİYASİ YETKİLİLERİNİ DE ÜLKEMİZDE AĞIRLAMAKTAN MEMNUNİYET DUYARIZ”

Demokrat Parti Genel Başkanı Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Hollandalı Parlamenter Liane den Haan ile gerçekleştirdiği gayri resmi toplantı sonrasında, özellikle sosyal medya üzerinden ve özellikle de Rum ve Yunanistan siyasi yetkililerce Haan’a yönelik ağır eleştirilere cevap verdi.

Ataoğlu’nun mesajı şöyle; 
“Hollandalı Parlamenter Liane den Haan ile gayri resmi olarak ve dostane bir havada gerçekleştirdiğimiz görüşme ile ilgili olarak, özellikle Rum ve Yunanistan siyasi çevrenin eleştirilerini anlamak hiç de zor değildir. 

İşte tam da bu zihniyet nedeniyle, yıllardır Kıbrıs konusunda herhangi bir çözüme ulaşabilmek mümkün olmamıştır. 

Liane den Haan’ın dostane ve gayri resmi ziyareti karşısında takınılan bu tavır, bütün dünyanın mücadele ettiği pandeminin yol açtığı küresel ekonomik darboğazın, yalnız ve ancak, birlik ve beraberlikle, küresel mücadele ile üstesinden gelinebileceği gerçeği karşısında, Rum ve Yunan siyasi makamlarının insani değerlerden uzak bir siyaset gütmeye devam ediyor olması dünyanın görmesi ve tepki göstermesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. 

Ada’nın gerek siyasal olarak gerekse de doğal kaynakları bakımından tek sahibi olarak gören ve paylaşmaktan aciz zihniyetin bu ve buna benzer çıkışları, iki devletli çözüm tezinin her geçen gün en gerçekçi ve en kalıcı çözüm modeli olarak yerleştiğinin göstergesi olarak da değerlendirmek mümkün. 

Bu vesile ile bir kez daha Hollandalı vekil Sayın Liane den Haan’ın, dostane ve nazik ziyaretlerinin bizleri ziyadesi ile memnun ettiğini, Sayın Haan’ı yeniden ülkemizde görmekten büyük bir onur ve memnuniyet duyacağımızı yinelemek isterim.

Aynı zamanda, Rum ve Yunan siyasi yetkililerine de dostane çağrımı yineler, özellikle pandemi nedeniyle insani değerlerin, işbirliği ve birlikteliğin hatırlanması adına büyük bir fırsat olduğu inancıyla, kendilerini de ülkemizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızın mesajını vermek istiyorum.”

Print
Posted: Aug 19, 2021,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«September 2021»
MonTueWedThuFriSatSun
30
ATAOĞLU: TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ"

ATAOĞLU: TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ"

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Suriye’den sızan yakıtla ilgili açıklamada bulundu. 

Read more
3112345
678910
BEDİS PLAJI VE VENÜS PLAJI TEMİZLENDİ.

BEDİS PLAJI VE VENÜS PLAJI TEMİZLENDİ.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi, çevre temizlik etkinliklerini aralıksız sürdürüyor. Çevre bilincini artırmaya yönelik düzenlenen temizlik etkinlikleri her perşembe devam ediyor.
 

Read more
1112
131415
ATAOĞLU: “ÜLKE TURİZMİNİ 12 AYA YAYIYORUZ”

ATAOĞLU: “ÜLKE TURİZMİNİ 12 AYA YAYIYORUZ”

Pandemi sürecine rağmen turizm KKTC’nin lokomotif sektörü olmayı sürdürüyor.
 

Read more
16
BAKAN ATAOĞLU: “ESNAF İÇİN BİR UYANIŞ OLACAK!”

BAKAN ATAOĞLU: “ESNAF İÇİN BİR UYANIŞ OLACAK!”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Gazimağusa ve Girne esnafını ziyaret ederek, Eylül ayında başlayacak kış turizmi programı ile ilgili esnafa bilgi verdi...

Read more
171819
20212223242526
27282930123
45678910