TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU, YENİ YIL DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI...

TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU, YENİ YIL DOLAYISIYLA MESAJ YAYINLADI...

 
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu 2020 yılının, tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Covid -19 pandemisinin yarattığı özellikle sağlık ve ekonomi alanındaki olumsuzluklar nedeniyle, uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir yıl olduğuna dikkati çekerek, “2021 yılı, 2020 yılının tahribatının, hem sağlık hem de ekonomik anlamda giderilmesi için, hükümet adına yoğun ve meşakkatli geçecektir” ifadelerini kullandı. 

Bakan Ataoğlu’nun mesajı şöyle;
“Tüm dünya ile birlikte, son yüz yılın en büyük salgını ile mücadele eden ülkemiz, hem sağlık hem de ekonomik açıdan zorluklarla geçen bir yılı geride bırakıyoruz. 

Dünya ile birlikte, ülkemizin içinde bulunduğu pandemi ile mücadele süreci, her açıdan zor bir süreç olmuştur. Toplum sağlığı en ön planda tutularak, Covid-19 pandemisine karşı hükümet olarak ortaya koymuş olduğumuz tedbirler, elbette ki ekonomik açıdan büyük sıkıntılar meydana getirmiştir. 

Hiç şüphe yok ki, pandeminin en fazla etkilediği sektörler arasında turizm sektörü ve turizm sektörünün desteklediği yan sektörler olmuştur. 


Bulaşıcı hastalıklar ve özellikle pandemi ile mücadelede en etkili korunma yönteminin, ulusal ve uluslararası dolaşımın durdurulması zorunluluğu, turizm hareketlerinin kısıtlanmasına ve haliyle  ülkemizde lokomotif sektör konumunda bulunan turizm sektörünün, olumsuz yönde etkilenmesine neden olmuştur. 

Hükümetimiz, kısıtlı bütçe olanakları çerçevesinde, pandeminin yol açtığı olumsuzlukları bir nebze de olsa gidermek amacıyla, özellikle turizm sektörü başta olmak üzere, özel sektöre yönelik bazı adımlar atılmış  olsa da, yaratılan tahribatın tamamıyle giderilmesi mümkün olmayacağı bir gerçektir. Bu gerçekle birlikte, ülkemiz, pandemi ile mücadele eden diğer dünya ülkelerine nazaran, çok daha iyi bir noktada olması, çok daha az bir kayıpla mücadeleye devam ediyor olması, en büyük teselli kaynağımızdır. 


Ocak ayı içerisinde ülkemize gelecek olan Koronavirüs aşıları, pandemi mücadelesinde sona geldiğimizin işaretidir. 

Önümüzdeki yıl, özellikle turizm alanında pandemi dolayısıyla yaşanan tahribatın giderilmesi için, ülkemizin turizm alanında yakaladığı ivmenin yeniden hayata geçmesi için var gücümüzle çalışacağız. 

Bu duygu ve düşünceler ışığında, pandeminin gölgesinde gireceğimiz yeni yılın, tüm halkımıza öncelikle sağlık getirmesini yürekten diliyorum.

Tüm halkımıza, pandemi süreci içerisinde uzak kalmak zorunda olduğumuz ve değerini uzak kalmak zorunda olduğumuz sürede hatırladığımız, dostluk, sıcak aile bağları ve insan odaklı, sağlıklı, sevgi ve hoşgörünün hakim olacağı bir yıl dilerim....
 

Print
Posted: Dec 31, 2020,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«September 2021»
MonTueWedThuFriSatSun
30
ATAOĞLU: TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ"

ATAOĞLU: TÜM TEDBİRLERİ ALMIŞ DURUMDAYIZ"

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Suriye’den sızan yakıtla ilgili açıklamada bulundu. 

Read more
3112345
678910
BEDİS PLAJI VE VENÜS PLAJI TEMİZLENDİ.

BEDİS PLAJI VE VENÜS PLAJI TEMİZLENDİ.

Turizm ve Çevre Bakanlığı’na bağlı Çevre Koruma Dairesi, çevre temizlik etkinliklerini aralıksız sürdürüyor. Çevre bilincini artırmaya yönelik düzenlenen temizlik etkinlikleri her perşembe devam ediyor.
 

Read more
1112
131415
ATAOĞLU: “ÜLKE TURİZMİNİ 12 AYA YAYIYORUZ”

ATAOĞLU: “ÜLKE TURİZMİNİ 12 AYA YAYIYORUZ”

Pandemi sürecine rağmen turizm KKTC’nin lokomotif sektörü olmayı sürdürüyor.
 

Read more
16
BAKAN ATAOĞLU: “ESNAF İÇİN BİR UYANIŞ OLACAK!”

BAKAN ATAOĞLU: “ESNAF İÇİN BİR UYANIŞ OLACAK!”

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Gazimağusa ve Girne esnafını ziyaret ederek, Eylül ayında başlayacak kış turizmi programı ile ilgili esnafa bilgi verdi...

Read more
171819
20212223242526
27282930123
45678910