TURİZM VE ÇEVRE BAKANLIĞI’NDA DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

TURİZM VE ÇEVRE BAKANLIĞI’NDA DEVİR TESLİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP), kurulan koalisyon hükümetinin ardından, Turizm ve Çevre Bakanlığı’nda Bakanlık görev devir teslim gerçekleştirildi.  

Turizm ve Çevre eski Bakanı Kutlu Evren, Turizm ve Çevre Bakanlığı görevini Fikri Ataoğlu’na teslim etti.

Turizm ve Çevre eski Bakanı Kutlu Evren, devir teslim töreninde yaptığı konuşmasında, görevi gönül rahatlığı içerisinde, daha önce de Turizm Bakanlığı görevinde bulunan Fikri Ataoğlu’na devredeceklerini belirtti.

Pandemi dolayısıyla ülkede en çok etkilenen sektörler arasında turizmin başta geldiğine vurgu papan Evren, Bakanlık personeli ile birlikte, sektörün pandemi süreci içerisinde ayakta kalabilmesi adına çalışmalar sürdürdüklerini belirtti.

“Gerek Covid desteği, gerek hibe programları gerekse de uzun zamandan beridir belirsiliğini koruyan teşvikler konsuunda çok yol kat ettik. Diğer taraftasn uzun zamandan beridir düğümlenmiş bir konu haline gelen Kumarcılar Hanı konusunda ciddi düzenlemelerle, şu an çalışır duruma getirdik” diyen Evren, TİKA’nın da desteği ile 8 noktada yürüyüş yollarının açıldığını belirtti.

Turizm ve Çevre eski Bakanı kutlu Evren, daha önce de başarılı bir Bakanlık deneyimine sahip olan Fikri Ataoğlu’na Turizm ve Çevre Bakanlığı görevini teslim edeceğinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek, başarılar diledi.

Evren ayrıca, Turizm ve Çevre Bakanlığı görevi süresince, birlikte çalışmalar gerçekleştirdiği gerek Bakanlık personeline gerekse de sektör temsilcilerine ve sektörün ilgili sivil toplum örgütlerine teşekkür etti.

Ataoğlu: "Birlik ve beraberlik içerisnde çalışacağız"

Devir teslim töreninde açıklama yapan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

Ataoğlu, Koronavirüs süreci içerisinde turizmin aldığı darbelerinde tedavi edileceği ve hummalı bir çalışma içerisinde olunacağını aktardı.

“Süreç çok zorlu bir süreç olacaktır. Esas olan bu zorlu süreç ,içerisinde başarıyı elde etmektir” diyen Bakan Ataoğlu, “Bakanlık görevini aldığımız noktadan daha da ileriye taşımak için, el birliği ile çalışacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ayrıca İçişleri Bakanlığı görevine atanan Kutlu Evren’e yeni görevinde başarılar diledi.

Print
Posted: Dec 11, 2020,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«May 2021»
MonTueWedThuFriSatSun
26
GEÇTİĞİMİZ HAFTA KAPALI TURİZM KAPSAMINDA 580 KİŞİ KONAKLADI.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA KAPALI TURİZM KAPSAMINDA 580 KİŞİ KONAKLADI.

Turizm ve Çevre Bakanlığı geçtiğimiz hafta kapalı turizm sistemi ile adaya turist olarak gelen yolcularla ilgili bilgileri paylaştı.
 

Read more
27282930
ATAOĞLU, 1 MAYIS DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI.

ATAOĞLU, 1 MAYIS DOLAYISI İLE MESAJ YAYINLADI.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

Read more
12
3456789
TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU'NUN ANNELER GÜNÜ MESAJI.

TURİZM VE ÇEVRE BAKANI FİKRİ ATAOĞLU'NUN ANNELER GÜNÜ MESAJI.

İnsanın dünya üzerinde aldığı ilk nefesten son nefese kadar yüreğinde taşıdığı mukaddes değer hayatımızın olmazsa olmazlarıdır anneler.

Read more
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456