ÜSTEL, İNGİLTERE’DE FAALİYET GÖSTEREN TUR OPERATÖRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

ÜSTEL, İNGİLTERE’DE FAALİYET GÖSTEREN TUR OPERATÖRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Londra’da temaslarda bulunuyor. Üstel, İngiltere’deki tur operatörleri ile geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirerek ülke turizminin İngiltere bacağını güçlendirmek için çalışmalar yürütüyor.

Ülke turizmin yaşadığı sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, tur operatörlerinin görüşleri de ele alındı. Özellikle ulaşımdaki sıkıntılara değinen turizmciler, geçmiş yıllarda tanıtım ve pazarlamanın ihmal edildiğine vurgu yaptılar. Tur operatörleri ayrıca yeni bir hava yolu şirketi kurulmasının da şart olduğuna dikkat çektiler.

ÜSTEL: “6 İLÇEYİ AYRI AYRI TANITACAĞIZ”

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel toplantıda yaptığı konuşmada, uçuş maliyetlerinin yüksek oluşunun farkında olduklarını, bunun aşağıya çekilmesi için Ankara’da bir takım girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Larnaka Havalimanı’nı kullanarak ülkeye gelen turistlerin de olduğunu dile getiren Üstel, Larnaka’dan ülkemize gelen turistler Rumların propagandasına maruz kaldıklarını belirtti.

Kurulması muhtemel havayolunun kamu-özel ortaklığı ile yapılması ve İngiltere’de bulunan iş adamlarının bu oluşumda yer alması gerektiğini dile getiren Üstel, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi.

Bu yıl özellikle İngiltere pazarında dijital medya ve sosyal medya reklamlarına ağırlık verdiklerini ifade eden Üstel, bakanlığın web sitesinin yenilendiğini, en önemlisi İngiltere’de en çok okunan 50 gazetelerin İnternet sitelerine reklamlar verdiklerini vurguladı. Bu reklamların 2020 nisan ayına kadar devam edeceğini dile getiren Üstel, 2020 yılında bunun meyvesini alacaklarını ifade etti.

Ulaşım, tanıtım ve reklam alanında atılan bu adımlar sayesinde 2020 yılında turizm sektörünün rahatlayacağını söyleyen Üstel, bu yıl Kuzey Kıbrıs’ın 6 ilçesini de ayrı ayrı tanıtacaklarını da dile getirdi.

İngiltere’den gelen uçakların eskiden olduğu gibi uçak değiştirmeden adaya gelmesi için girişimlerinin sürdüğünü söyleyen Üstel, yolcuların daha kısa sürede adaya gelebilmeleri için bu durumun önemli olduğunu ifade etti.

Tur operatörleri ile yapılan görüşmenin ardından Kıbrıslı Türk iş insanlarına yönelik resepsiyon veren Üstel, ülke ekonomisine büyük katkıları buluna turizm sektörüne herkesin hassasiyet göstermesi gerektiğini de söyledi.

Print
Posted: Oct 14, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«November 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
28

BAKAN ÜSTEL, ANTALYA TURİZM FUARI’NDA AÇILIŞ KONUŞMASI GERÇEKLEŞTİRECEK

Bakan Üstel, Antalya Turizm Fuarı’na katılmak ve açılış konuşmasını yapmak üzeri bugün Antalya’ya gidiyor...

Read more
29
103199

Turizm Ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Geçitkale’deki Uçak Kazasında Yaşamını Yitiren Pilotlar İçin Başsağlığı Ve Taziye Mesajı Yayınladı.

Turizm Ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Geçitkale’deki Uçak Kazasında Yaşamını Yitiren Pilotlar İçin Başsağlığı Ve Taziye Mesajı Yayınladı.

Read more
3031123
456
104760

KUZEY KIBRIS, LONDRA’DA ETKİN TANITIM YAPIYOR

ÜSTEL: “İNGİLTERE’DEKİ SAYGIN İNTERNET SİTELERİNDE BÜYÜK ÇAPLI TANITIMLAR BAŞLATTIK”

Read more
78
106915

ÜSTEL, TC KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY İLE BİR ARAYA GELDİ

ÜSTEL: “TÜRKİYE’NİN DESTEĞİ İLE PROFESYÖNEL TANITIM FİLMİ ÇEKİYORUZ. TANITIM FİLMİ BİR ÇOK ÜLKEDE FARKLI DİLLERDE GÖSTERİME GİRECEK”
 

Read more
910
11121314151617
18
107862

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel’in 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 36’ncı yılını kutlamanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Read more
19202122
108307

KKTC, POLONYA’DA TANITILIYOR


Turizm ve Çevre Bakanlığı, ülkemiz turizm sektörü ile birlikte yurt dışı turizm tanıtma ve pazarlama çalışmaları kapsamında Polonya'nın en prestijli turizm fuarı olan TT Warsaw 2019 Turizm Fuarın’da tanıtılıyor.

Read more
2324
2526272829301
2345678