BAKAN ÜSTEL, “KKTC-UKRAYNA GAYRIMENKUL DANIŞMANLARI BULUŞMASI” IÇIN KKTC’DE BULUNAN HEYETI KABUL ETTI.

BAKAN ÜSTEL, “KKTC-UKRAYNA GAYRIMENKUL DANIŞMANLARI BULUŞMASI” IÇIN KKTC’DE BULUNAN HEYETI KABUL ETTI.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, KKTC-Ukrayna mevcut ilişkileri ve gelişimi sürecinde, sektörlerinde aktif rol alan her iki ülkenin gayrimenkul danışmanlarından oluşan gruplar yeni yatırım ve iş imkânlarının sunulacağı ve Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) ile Four Vision Development tarafından Lefkoşa'’a 3-6 Ekim tarihlerinde düzenlenecek “KKTC-Ukrayna Gayrimenkul Danışmanları Buluşması” için KKTC'’de bulunan heyeti kabul etti...

EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren başkanlığındaki heyeti kabulünde konuşan Turizm ve Çevre Bakan Ünal Üstel, iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine katkı koyacak böylesi bir organizasyonun gerçekleştirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, KKTC ve Ukrayna gayrimenkul danışmanlarını buluşturarak ülkeler arası ticari iş birlikleri imkânlarının oluşumuna ve ilerlemesine katkı sağlamayacak bu organizasyonun ayrıca, KKTC ekonomisinin lokomotif sektörü olan turizm sektörüne de büyük katkı sağlayacağına inanç belirtti.

“Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin stratejik ortak olarak belirlediği Ukrayna bizim için de önemli bir ülkedir. Ukrayna ile KKTC arasında, gerek ticari gerekse de turizm potansiyeli açısından ilişkilerin daha da geliştirilmesini bu bağlamda önemsiyoruz” diyen Bakan Üstel, Ukrayna’nın büyük bir potansiyel olduğuna da işaret ederek, ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlaması amacıyla, Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Ukrayna Turizm Fuarı’na katılacaklarını da sözlerine ekledi.

EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren de kabulde yaptığı konuşmasında, Bakan Üstel’e gerçekleştirilecek olan toplantı ile ilgili bilgi verdi.

Eren, iki ülke arasındaki turizm, ulaşım, ticaret ve ekonomik performanslar değerlendirileceği, gayrimenkul danışmanlarının karşılıklı olarak proje sunumları, ofis tanıtımlarının yapılacağı, ülkelerin bu hususlarda yatırım imkânları, sundukları destekleri katılımcılara aktarılacağı bir toplantının gerçekleştirileceğini belirtti.

Türkiye diplomatik ilişkilerini başarılı şekilde yürüttüğü Ukrayna ile 2011 yılında kurulan Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi (YDSK) mekanizmasıyla mevcut ilişkilerini stratejik ortaklık düzeyine yükselttiğini anımsatan Eren, iki ülke ilişkilerinin güçlendirilmesinde aktif rol alan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya), Türkiye’nin stratejik ortak olduğu ülkeler ile KKTC arasındaki sosyal, ekonomik, ticari ilişkilerin tesisi hususunda da görev üstlendiğini, bu nedenle, bu önemli toplantıları düzenlediklerini belirtti.

Konuşmaların ardından, konuk heyetin sorularını yanıtlayan Bakan Üstel, Ülke turizmi hakkında da bilgiler verdi.


 

Print
Posted: Oct 4, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags:

«October 2019»
MonTueWedThuFriSatSun
30123
100861

TURIZM VE ÇEVRE BAKANI ÜNAL ÜSTEL, VM MEDICAL PARK MERSIN HASTANESI GENEL MÜDÜRÜ İLKER YILMAZ VE BERABERINDEKI HEYETI KABUL ETTI.


Kabulde konuşan Yılmaz, Akdeniz Bölgesi’nde hem yurtiçi hem de yurtdışı hastalara hizmet veren öncü ve örnek hastane olma hedefi içerisinde olduklarını söyledi.

Read more
456
789
101304

ÜSTEL, 2’NCİ ULUSLARARASI ÇEVRE KONFERANSINDA KONUŞTU

“ÇEVRE, GELECEĞE BIRAKACAĞIMIZ ORTAK MİRASIMIZDIR”

Read more
1011
101498

TURİZM VE ÇEVRE BAKANIÜNAL ÜSTEL'İN İNGİLTERE ZİYARETİ

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, İngiltere'de faaliyet gösteren turizm acenteleri ile toplantı gerçekleştirmek üzere gittiği Londra'da bir takım temaslarda bulunuyor.

Read more
1213
14
101710

ÜSTEL, İNGİLTERE’DE FAALİYET GÖSTEREN TUR OPERATÖRLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

“ÜLKE TANITIMI İÇİN DİJİTAL MEDYA REKLAMLARINA AĞIRLIK VERDİK”

Read more
151617181920
21
102355

Barış Pınarı Harekatı

Barış Pınarı Harekatı’nın hem saha hem de diplomasi alanında Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanmış olduğu zaferin gurur ve heyecanını paylaştığını belirtti...

Read more
222324252627
28293031123
45678910